ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864861
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 20.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1237 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans salonu 4. Kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/1237 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 269 Ada, 1 Parsel, TÖMÜK Mahalle/Köy, KALE Mevkii, C 3 Blok 1. Kat 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın hissesi tamdır. Niteliği Meskendir. Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu bağımsız bölüm, Konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda ise; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan yapıda bulunan söz konusu mesken; apartman içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemin+10 katlı binanın zemin üzeri 1. katında bulunmaktadır. Konum olarak kuzey-güney cephelidir. Bina konum olarak denize yakın olup, yaz turizminin yoğun olduğu bir noktadır. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın büyük oranda tamamlandığı görülmektedir Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 3-5 yaşlarındadır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, elektrik tesisatı, Haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Sitenin açık havuzu mevcut olup, bloklar asansörlüdür.Meskenin İç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 120 m² alan oturumunda olup, 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet oda, 1 adet banyo+ wc, 1 adet ebeveyn banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Bahse konu meskenin henüz İnşaat imalatı tamamlanmamış durumdadır. Dairenin iç kapıları henüz takılmamıştır, parke İmalatları henüz yapılmamış durumdadır. Islak hacimlerde fayans ve seramik imalatları tamamlanmış olup, henüz vitrifiye montajları tamamlanmamıştır. İç cephe duvarlarında ise boya imalatı tamamlanmamıştır ve bazı duvarlarda duvar kağıdı İmalatı yapılmıştır Mutfak dolabının mermeri henüz yapılmamıştır. Giriş kapısı çelik kapı olup, pencereleri pvc doğramadır.Söz konusu yapı orta, sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, ikinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Tömük Mahallesi, 413 Sokak, No:12 Stella Aquapark Tatil Sitesi C3 Blok K:1 No:2 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 1/180
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı olarak ayrılmış olup; verilmiş ruhsat dışında ilave kat ve yapı yapılamaz
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans salonu 4. Kat Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR