ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864856
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : ATAKENT MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE İPEKYOL 20.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5599 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:45
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2018/5599 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Karaköprü mahallesinde kâin olup ada numarası 1888 ve parsel numarası 21 olan, 1.607,31 m² yüzölçümüne sahip arsa vasfındaki ana taşınmaz üzerindeki, 8300/160731 arsa paylı ve daire vasfındaki 2. KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (Taşınmazın maliki Yakup ATLI'dır. Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Atakent mahallesi, 6080 sokak, Artı apartmanı, No:4/5 adresinde yer alan taşınmaz ayrık nizam, 5 kat, konut imarlı olup Taks:0.30, Kaks:1.50 olarak belirlenmiştir. Karaköprü Belediyesi sınırları dahilinde yer alan taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas yapı tarzında, yaklaşık 6 yıllık bir binadır. Tapuda kar irtifakı tesis edilmiş ''arsa'' vasıflı ana taşınmazın 21/04/2014 tarihli mimari projesine göre bodrum + zemin + 9 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında sığınak, kazan dairesi, çamaşırhane; zemin ve 9 normal katında ise her katta 2'şer adet mesken bulunmaktadır. Binada toplamda 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın girişi doğu cepheli, giriş kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan binanın otopark alanı mevcuttur. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlemlenen bina bakımlı durumdadır. Satışa konu olan 2. Kat 5 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında olup bina girişine göre sol tarafta, doğu-batı-kuzey cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre brüt 180 m² -balkonlar dahil- kullanım alanına sahip olan taşınmaz antre + salon + 3 oda + mutfak + banyo + wc/lvb + 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin dış kapısı çelik kapı, yer döşemeleri odalarda ahşap parke, diğer mahaller seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Duvarları saten boya, pencereleri PVC doğrama olup pres iç kapılar kaliteli malzemeden üretilmiştir. Meskende kaliteli mutfak dolabı mevcuttur. Genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlemlenen mesken bakımlı durumdadır.)
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5599 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR