TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864717
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : SUBAŞI MAH. / TURGUTLU
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 19.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1889 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 10:50
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2018/1889 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, SUBAŞI MAHALLESİ, 19K-2C PAFTA NO, 1165 ADA NO, 41 PARSELİN ZEMİNİ 163,00 M²DİR. TAPUNUN CİNSİ HANESİNDE ÜÇ KATLI KARGİR EV VASFI İLE KAYITLIDIR. 2/12 ARSA PAYLI 1. KAT A GİRİŞ 2 NOLU MESKEN NİTELİKLİ TAŞINMAZIN TAMAMI HAYDAR OĞLU SAHİL TÜRKER ADINA KAYITLIDIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZIN ÜZERİNDE BİULUNDUĞU PARSEL, SUBAŞI MAHALLESİ, KASIM SOKAK İLE SON SOKAĞIN KEŞESİNDEDİR. PARSEL KONUM İTİBARİ İLE IRLAMAZ ÇAYI KENARINDA IRLAMAZ SPOR VADİSİNE BAKMAKTADIR. SON YILLARDA BU BÖLGEDE YAPILAN DÜZENLEMELER- DEVLET HASTANESİ, PARSEL DEĞERİNDE CİDDİ ARTIŞLARA NEDEN OLMUŞTUR. PARSEL İMAR PLANI İÇERİSİNDE OLUP, İMAR DURUMU BİTİŞİK TİCARET KONUT 6 KAT İMARLIDIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN PARSEL ÜZERİNDE TAPU KAYITLARINDA OLDUĞU GİBİ 3 KATLI BETONARME BİNA VARDIR. BİNA 20.12.2005 YILINDA İMAR AFFINA GÖRE 2/12 RUHSAT NUMARASI İLE RUHSATLANDIRILMIŞTIR. BİNANIN DIŞI SIVALI, ZEMİN KAT DIŞ CEPHESİ SERAMİK KAPLIDIR. BİNANIN İKİ AYRI GİRİŞİ VARDIR. BİNA GİRİŞİ MOZAİK MERDİVENLER MOZAİK KAPLIDIR. 1. GİRİŞ SON SOKAK TARAFINDAN OLUP ZEMİN KATTA DEPO İLE 1. KAT VE 2. KAT KONUT OLARAK KULLANILMAKTADIR. PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNA YAKLAŞIK 35 YILLIK BİNADIR. DEĞER TESPİTİNE KONU BAĞIMSIZ BÖLÜM RUHSATINDA 92 M² MİKTARINDADIR. ÜÇ ODA SALON MUTFAK, BANYO, TUVALETTEN İBARETTİR. BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN DIŞ DOĞRAMALARI PLASTİK DOĞRAMADIR. DAİRE GİRİŞ KAPILARI ÇELİK KAPI İÇ KAPILAR AHŞAP YAĞLI BOYALI DOĞRAMADIR. TABAN SERAMİK KAPLIDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 92 m²
Arsa Payı : 2/12
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :25/07/2018 tarih ve 12535 yevmiye numarası ile aile konutudur şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1889 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/09/2018

7- İ.İ.K 127.Madde geregi ilgililere tebligat yapılamaması halinde isbu ilan teblig hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR