ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863289
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKÖPRÜ MAH.
Oda Sayısı : 4+1
: 175
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2017/82 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Merkez ilçesi, Karaköprü Mah. 1881 Ada, 4 Parselde kayıtlı, B Blok Zemin kat. 5 Nolu Bağ. Bölüm daire nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 7 yıllık binadır. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B olmak üzere iki adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu blok parselin güney cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu kat irtifakına esas mimari projesine göre; 2 bodrum kat + Zemin kat + 9 normal kat olmak üzere toplam 12 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın 2. bodrum katında sığınak, 2 adet daire, 1. Bodrum katında 2 adet mesken, zemin katında 2 adet mesken ve 9 normal katında her katta 2 şer adet mesken bulunmakta olup toplamda 12 katlı olan binada 24 adet B.B. bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün bina girişi 2. Bodrum kattan kuzey cephesinden sağlanmaktadır. Binada asansör ve doğalgaz bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz Zemin kat, (5) bağımsız bölüm no'lu mesken, bina girişine göre sol taraf ( Güney-Kuzey-Batı ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; antre-hol + 4 oda + salon+mutfak + 1 banyo + w ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 175 m2 alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler salon ve oturma odasında ahşap parke kaplama, diğer odalar, antre, hol, mutfak ve ıslak mahallerde seramik kaplamadır. Taşınmazın duvarları kısmi kağıt kaplama, banyo ve Wc bölümlerinde seramik kaplamadır. İç kapılar kaliteli ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. Mesken doğalgaz ile ısınmakta olup, mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır.
Adresi : Akpıyar Mah. 4059 Sok. Deka İnş. Apt. No: 15B/5 Karaköprü/ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 3.728,54 m2 Arsa Payı : Tam-125/6350
İmar Durumu : Karaköprü belediyesi sınırları içerisindeimarlı olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %8 olup, 2.İhale tarihi itibari ile %18 olarak değerlendirilecektir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR