HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863270
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ESENTEPE
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY EXPRES 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2372 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/2372 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :Hatay ili Antakya İlçesi 1. mıntıka cebrail mah cebrail tepesi mevkii 2050 ada 21 parselde kayıtlı 371,96 m2 arsa nitelikli ana taşınmazda zemin kat 9/136 arsa paylı mesken nitelikli 5 nolu bağımsız bölüm
Ana Gayrimenkul Özellikleri: Geometrik olarak dikdörtgen şekline sahip olan imar parselidir. Söz konusu parsel topoğrafik olarak yol kotunda ve düz bir yapıya sahiptir. Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı sınıfında, bitişik nizamda,projelendirilmiştir. Ana taşınmazın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Giriş kapısı demir kapı, giriş zemini ve merdiven basamakları karo mozaik, merdiven korkuluğu demirdir.
Bağımsız Bölüm özellikleri: kat irtifaklı mimari projesine göre brüt/net 100 m2 alanlı olup, günlük oturma odası, mutfak, 3 oda banyo WC ve bir balkondan ibarettir. Zemini seramik, duvarları plastik boyalı, mutfak alt üst dolapları mdf, tezgâh suni mermerdir.
Adres Bilgileri: Cumhuriyet Mah. Mimar Sinan sok. 2050 ada 21 parsel Antakya /Hatay
İmar Durumu : Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde 02.04.2018 tarih ve 2179 sayılı yazısında; Antakya İlçesi, Cebrail Mah. bulunan 2050 ada 21 parselin Bitişik nizam 4 kat konut alanı, içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2372 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR