TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862885
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/137 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2017/137 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 263 Ada, 33 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, 1 kat(2)bb Nolu Bağımsız Bölüm Bina Ertuğrul mahallesi, Çiçek sokağa cephelidir. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Şehrin tam merkizinde ticaret alanındadır.Vilayet, belediye, Adliye binalarına, bankalara ve çarşıya çok yakındır.Ana bina 4 katlıdır. Betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Genellikle büro ve işyeri olarak kullanılmaktadır. Doğalgaz kaloriferlidir. %25 civarında yıpranması mevcuttur. Ruhsat tarihi 09/05/1988 dir. Keşif günü kapalı olduğundan iç bölümler gezilemedi, emsal daire gezildi görüldü, 3+1 formatında olup, 100,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Pencereler ısıcamlı PVC, dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Salon ve odalırın zemini laminat parke, duvarlar plastik boyalı, doğalgaz sayacı takılıdır.
Adresi : Ertuğrul Mahallesi, Çiçek Sokak, No:5, Hasan Şekerözü Apt. Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 218,01 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Parsel uygulama imar planında kentsel sit alanında kalmakta olup, koruma amaçlı uygulama imar planında ise (S-81) envanter numaralı tescilli bina alanında bulunmaktadır. Bina ruhsatı 09/05/1988
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/137 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR