TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862716
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : ÇUKURÇAYIR MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4967 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/4967 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 223 Ada, 1 Parsel, ÇUKURÇAYIR/MISIRLI Mahalle/Köy, 2. BODRUM 12 NOLU BAĞ. BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde 3 blok mevcut olup konu taşınmaz parselin kuzeydoğusunda bulunan A bloktadır . A blok girişi güneybatı cephede olup konu mesken girişe göre kuzeydoğu cephelidir. Binada her katta 4 er daire bulunmaktadır .Taşınmazın il merkezi sayılan Atatürk Alanına bağlantısı, Yavuz Selim Bulvarından (Tanjant Yolu) güneye ayrılan Taksim Caddesi ve devamında bulunan İpekyolu Caddesi ve caddeye bağlanan Evrendede Caddesinden sağlanmaktadır.Etrafı ve yakın çevrelerinde site tarzında mesken kullanımlı çok sayıda lüks yaşam alanları bulunmaktadır. Konu parsel eğimli bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle hemen her noktada manzara hâkimiyeti bulunmaktadır. Sosyal hayatın gerektirdiği tüm donatılara yürüme mesafesindedir.Konu taşınmaz imar planı kapsamında olup yapılaşma şartları ayrık nizam, E:1,30 ve 12 kat olduğu ve taşınmazın konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır. Parsel üzerinde bulunan bloklar merkezi sistem kaloriferli ve tek asansörlü olup açık otopark bulunmaktadır.Binada sığınak , kapıcı dairesi bulunmaktadır.Parsel üzerinde bulunan daireler aynı özelliklere sahip kalorifer ve çift asansörlü olup dış cephe mantolama , diyafonludur. Daire giriş kapıları çelik dış doğramalar pvc odaların zeminleri laminant duvarlar saten boya iç kapılar panel duvarlar saten alçı olup ıslak hacimler seramik kaplıdır. Bağımsız bölüm konumu, Trabzon Tapu sicil Müdürlüğü arşivinde bulunan onaylı kat irtifak projeleri ile teyit edilmiştir. Konu mesken 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, banyo ,wc, hol, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır, Onaylı kat irtifak projesinden hareketle daire brüt alanı olarak 130,00 m2 ,net kullanım alanıise 85,00 m2, hesap edilmiştir.Taşınmaz üzerinde irtifak şerhi mevcut olup, İrtifaksahibi Milli Savunma Bakanlığı irtifak şerhiile birlikte satılmasında sakınca bulunmadığını bildirmiştir. SatışKDV den istisnadır.
Yüzölçümü : 1.794,82 m2 (ana parsel arsası)
Arsa Payı : 2200/87580
İmar Durumu : E=1.30 şartlarında inşaat izin verilir.İskan sahasındadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İRTİFAK:Bu parsel aleyhine Milli Savunma Bakanlığı lehine Asliye 1. Hukuk Hakimliğinin 10/02/1960 tarih958/499ve 960/112sayılı ilamları ile irtifak hakkı vardır. Beyan: Yönetim Planı : 31/05/2011
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4967 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR