GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862508
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ABDÜLHAMİT HAN MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/140308 ESAS
Muhammen Bedeli
:
128,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2017/140308
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI :Gaziantep ili Şahinbey ilçesi, Abdulhamidhan mahallesi, Ada 6806, Parsel 1 da kayıtlı bulunan, parselin tamamı 5.953.28 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde C-2 Blok da 32/6000 arsa paylı 2.normal kattaki 12 nolu bağımsız bölüm olan meskenin tamamı
ÖZELLİKLERİ:Taşınmazın tapu kayıtlarında kat irtifakında belirtildiği gibi C-2 Blok da 2.normal kattaki 12 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde iki oda,misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu belirtilmiştir. Daire güney cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu subazlı boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise laminat parke ile kaplıdır, iç doğramalar siensi kapı olup üzeri lake boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, İv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı ise 80 m2 olarak belirtilmiştir.Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin Güneyinde Karataş toplu konut alanı içinde olan bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı belirtilmiştir. Taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalandığı belirtilmiştir.
Adresi : Abdülhamithan Mahallesi Saklı Kent Sitesi No:61/C C2 Blok Kat 3 Daire No:12 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü :Parselin tamamı 5.953,28 m2dir.
Arsa Payı : 32/6000
İmar Durumu : İmarda olup, imar planında kaks.1.35 ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 128.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/140308 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR