GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862459
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Oda Sayısı : 4+1
: 143
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/429 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CAD.MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU ) GÖLBAŞI/ANKARA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/429 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 112626 Ada, 1 Parsel, VİRANCIK-İMAR Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmaz 6 bloklu sitede D blokta bodrum+zemin +7 normal katlı 8-10 yıllıktır. Normal katlarında 2 şer olmak üzere 16 mesken bulunmaktadır. 14 nolu mesken 6. Katta girişe göre sol tarafta güney, kuzey ve batı cephelidir. Antre, salon 4 oda, mutfak 2 banyo wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, salon zemini laminat parke duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli odaların zemini laminat duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli mutfak zemini seramik duvarları plastik boyalı akrilik kapaklı alt üst dolap ve mermerit tezgahlı balkon katlanır cam ile kapatılmıştır. Banyo zemin ve duvarları seramik dolaplı lavabo kabinlik akrilik küvet ve klozetli dış kapı çelik iç kapılar pvc kaplama ahşap pencereler renkli pvc ve ısıcamlı kat kaloriferlidir.
Adresi : Gölbaşı İlçesi Virancık -İmar Mah. 330. SK. D Blok 6. Kat 14 nolu mesken
Yüzölçümü : 121 M2 kapalı alan 2 balkon 22 M2 toplam kullanım 143 m2
Arsa Payı : 132/12521
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut alanıTaks :0,25 Kask :1
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CAD.MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU ) GÖLBAŞI/ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR