AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862450
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKÖY MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/35 talimat
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık Adliyesi Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2018/35 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Küçükköy Mahallesi, Sarımsak Mevkii, 180 ada 3 parselde kain taşınmaz bu arsa içerisinde inşa edilmiş apartmanın 3.katında bulunan mesken niteliğindeki 13 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın tam hissesi borçlu Nermin AYTEKİN adına kayıtlıdır. Keşif günü taşınmazın sahibine telefonla ulaşıldı. Gerekli bilgiler alındı, taşınmazın mimari projesi ve dış cephesi incelenerek gerekli tespitler yapıldı. Taşınmaz inşa edilmiş olduğu apartmanın 3. normal katında bulunmaktadır. Taşınmazda 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo olmak üzere yaklaşık olarak 99 m2 kapalı kullanım alanı bulunmaktadır. Zemin kaplamasında karo mozaik kaplama kullanılmıştır. Pencereler Pvc doğramadan imal edilmiştir. Pencerelerin üzerinde kepenk sistemi mevcuttur. İç kapılar ahşap olarak imal edilmiştir. Duvarlarda kara sıva üzerine silikon esaslı plastik boya uygulaması yapılmıştır. Mutfak dolapları sökülmüştür. Mutfağın önündeki balkon pvc doğrama ile kapatılarak mutfak alanına dahil edilmiştir. Taşınmazın; konumu, büyüklüğü, yollara ve merkezlere olan mesafesi, imalatında kullanılan malzeme özellikleri, yıpranmışlık seviyesi, kamu hizmetlerinden yararlanma seviyesi, mevkii, manzara konumu, imar durum özelliği, eklentisi, ile tespit günü itibari ile piyasa alım satım rayiçleri göz önünde bulundurularak belirlenmiş tam hisse değerinin 210.000 TL olduğu kanaatine varılmıştır.
Adresi :Küçükköy Mahallesi, Sarımsak Mevkii, Fevziçakmak caddesi,No:42 D Blok, İç kapı No:13 Ayvalık/balıkesir
Yüzölçümü : 4.587,96 m2

Arsa Payı : 23/1912
İmar Durumu : İnşaat tarzı 3. derece Doğal Sit sınırları içerisinde, konut alanında kalmakta olup, A koşullu yapı adasında, Ayrık Nizam 4 katlı, TAKS:0,40 Hmax: 12,50 m. yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 210.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1) Beyan; Yönetim Planı : 21/04/2005 - 2)Bak.Kur.Kar.Uyarınca Ask. Yasak Böl. Ve Güvenlik Böl. İçer. Bulunmaktadır. 07/07/1995 TA.2555 yev. - 3) Beyan;(AT Askeri Güvenlik Bölgesi İçerisinde Kalmaktadır. (Yabancı uyruklu-gerçek ve tüzel kişiliklerin taşınmaz mal edinemeyeceği ve izin almadıkça kiralayamayacağı bölge içerisindedir.)
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Ayvalık Adliyesi Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Ayvalık/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR