GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862449
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/801 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CAD. MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/801 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 112 Ada, 4 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm.Taşınmaz 611,00 M2 yüzölçümlü arsa üzerindeki kargir bina nitelikli ana taşınmazda 3 no.lu kömürlük eklentili mesken niteliklidir.Bina 285.cadde ile 281. Caddenin kesiştiği köşede konumludur.Karkas tarzda inşa edilmiş olup 2 bodrum, zemin 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. 2 dükkan 6 mesken 2 çatı aralı mesken olmak üzere toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mesken bina girişine göre ön tarafta yer almakta olup kuzey, doğu ve batı yönlüdür. Antre, hol 3 oda salon mutfak banyo wc ve 3 balkondan müteşekkildir.Giriş kapısı çeliktir. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Antre -hol, mutfak,banyo zeminleri seramik kaplı duvarları sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlider. Isınma kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi 281. Cad. Mercan Apt N0:40/2 Gölbaşı/Ankara
Yüzölçümü : 97,71 m2
Arsa Payı : 60/611
İmar Durumu : Gölbaşı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 13/06/2018 tarihli yazısında Ayrık nizam 4 katlı konut alanı olarak planlandığı Taks : 0,40 Kaks:1.60'dır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CAD. MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/801 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR