BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862425
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : 17 EYLÜL MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 talimat
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
600 Evler Mahallesi Adliye Sarayı Yanı Avukatlar İş Merkezi zemin kat satış mezat salonu Bandırma/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
1. İCRA DAİRESİ
2018/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir/Bandırma İlçe, Onyedi Eylül Mah, 340 Ada, 99 Parsel, 2. kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken, bina bodrum kat üzerinde zemin ve asma kat üzerinde 7 katlı, bina giriş kapısı ferforje demir, bina merdivenleri mermer, binada asansör mevcut olup her katta 2 daire bulunmaktadır. Mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 adet balkondan oluşmakta, balkon cam cemakanlı, salon ve odalar laminant parke, ıslak mahaller seramik kaplı, duvarlar saten boyalı, tavanlar alçı tavan, mutfak, banyo ve wc duvarları dekorlu fayans kaplı, mutfak dolapları hazır cinsten, iç kapıları Amerikan tablalı, pencere doğramaları plastik ve ısıcamlı, merkezi kaloriferdir. Balkonlar dahil kullanım alanı takriben 80,00 m2, bina yaşı takriben 18-20 arası, bandırma limanına 700 m mesafede olup her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Onyedieylül Mah. Atatürk Cad. Toygun Apt. No:127/2Bandırma/Balıkesir
Yüzölçümü : 361,72 m2
Arsa Payı : 24/544
İmar Durumu : Bitişik nizam, 8 kat ticaret yapı adası içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mahallesi Adliye Sarayı Yanı Avukatlar İş Merkezi zemin kat satış mezat salonu Bandırma/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR