DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862303
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : PEYAS MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15073 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2018/15073 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 410 Ada, 2 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, 1. Kat A Blok 4 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 1.406,98 m² arsa üzerine kurulu olup alınan bilirkişi raporunda satışa konu taşınmazın 125m² olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz Kuzey ve Batı cepheli taşınmaz B+Z+A+7 katlı çift asansörlü, doğalgaz ısıtma sistemli, Ahşap görünümlü çelik kapı girişli taşınmazın kat irtifak projesi incelendiğinde iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu, keşif günü yapılan incelemelerde kat irtifak projesine aykırı olarak çocuk odası ve yatak odasını birbirinden ayıran duvarların yıkılarak birlikte kullanıldığı, zeminleri kısmen laminat parke kısmen granit kaplamalı, ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarları duvar kağıdı kaplamalı, banyo wc ve mutfak duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı, banyo-wc tavanları Alüminyum metal süzgeç asma tavan , mutfak eviye tezgahı granit, alt ve üst ahşap lake dolaplı, banyo duşakabinli, Duş tekneli ve Hilton lavabolu, pencerelerpimapen, kapılar Amerikan lakepanel, vestiyer ve yüklüklü, elektriği ve suyu müstakil ve taşınmazın kat irtifaklı olduğu 02.07.2018 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Peyas Mah. Urfa Bulv. Murat 4 Sit. A Blok Apt No:86/4 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 125 m²
Arsa Payı : 2/135
İmar Durumu : A-8( Ayrık Nizam 8 kat)planlama şartlarındadır
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunu 17/4ş maddesi gereğince istisna, ayrıca Damga vergisinden de istisnadır.
Kaydındaki Şerhler :YPT: 14/02/2000(Konusu: Mimari projesi üzerinde yer alan vaziyet planında değişiklik yapılmıştır.
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15073 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR