İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862248
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : ESENLER MAH. / ÇAMÇEŞME
: 230
Bina Yaşı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12707 ESAS
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ
2018/12707
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Pendik ilçesi, Esenler(Yayalar)Mahallesi, Rıfat Ilgaz Cad. ile Gümüşlü Sokak köşesinde Gümüşlü sokaktan apartman girişi olan dış kapı no. 2 adresinde bulunan taşınmaz üzerinde, bodrum kat+zemin kat+normal kat+çatı katı olan bir bina bulunmaktadır. A ve B girişi olarak planlanan binada her katta 4 daire olmak üzere toplam 12 daire, zemin katta 6 adet dükkan olmak üzere toplam 18 bağımsız bölüm bulunmaktadır. 5 ve 7 no'lu dairelere (tapuda 16 no'lu bağımsız bölüm) B girişinden girilmektedir ve 3. Normal kat ve çatı katı olmak üzere iki ayrı bağımsız bölüm olarak kullanılmaktadır. Asansörsüz olan ve doğal gaz kombi ile ısıtılan bina yaklaşık 4 yıllıktır. 3. Normal kat ve çatı katındaki toplam kullanım alanı brüt 230,00 m2 dir. Dava konusu dairenin 3.Normal kattaki bölümünde (daire no. 5) salon+ oda+banyo-wc+mutfak+2 adet balkon(mutfak balkonu mutfağa katılmış)+hol+antre mahalleri bulunan dairenin salon zemini laminat parke kaplama, oda zeminleri parke görünümlü PVC yer muşambası kaplama, ıslak hacimler seramik kaplama, pencere doğramaları PVC, kapılar ahşap doğal cilalı kapı, duvarlar badanalıdır. Mutfak duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar mevcuttur. Banyoda klozet, ayaklı lavabo ve duşu kabin, wc'de hela taşı bulunmaktadır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Çatı katındaki bölümde (Daire no: 7) : Salon+iki oda(Biri banyolu)+ açık mutfak+wc+ balkon mahalleri bulunmaktadır. Salon ve oda zeminleri ahşap tahta kaplama, duvarlar vetavanlar ahşap lambiridir. Banyodaklozet ve lavabo, wc de hela taşı bulunmaktadır. Salondaki açık mutfak bölümünde tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Bu bölümün zemini seramik kaplamadır. Dava konusu taşınmazın çevresinde alt katları dükkan olan, konut amaçlu kullanılan 4-5 katlı binalar, Namık Kemal İlk Öğretim Okulu, Sultan Abdulhamit Han Orta Okulu, Kaynarca Skpor kulübü bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanan bir bölgede yer alan taşınmazın ulaşım olanakları mevcuttur. Esenler Mahalle Muhtarlığına kuş uçuşu 94 m. D-100 yoluna kuş uçuşu 1,12 km. Marmara Üniversitesi Hastanesine kuş uçuşu 836 . mesafededir.
Adresi : İstanbul İli Pendik İlçesi Esenler Mah. Rıfat Ilgaz Cad. Gümüşlü Sok. No.2 Yıldız Apt. 3.Normal Kat. Daire 5 ve çatı katı-daire 7 (tapuda 16 nolu bağımsız bölüm)
Yüzölçümü : 230,00 m2
Arsa Payı : 24/796
İmar Durumu : Pendik Belediye Başkanlığı, Ruhsat ve denetim Müdürlüğü'nün 17.05.2018 tarih, 32449 sayılı yazısında Îstanbul ili Pendik ilçesi, Yayalar Mahallesi, 8105 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz,05.03.2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Pendik 2 no'lu Revizyon Uygulama İmar Planında, TAKS: 0,40, kaks: 1,50 yapılanma şartlarında konut alanında kalmaktadır." denilmektedir.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12707 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR