ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862247
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : GÖZTEPE MAH. / BÜYÜKDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9924 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ
2017/9924
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 1569 Ada, 8 Parsel, Yıldıztepe Mahalle, Bayır Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm numarasında kayıtlı mesken niteliğindeki gayrimenkul.Bodrum + Zemin + 2 normal Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmiştir.Her katta 2 mesken bulunmaktadır.Bina ana giriş; kapıları(Rüzgarlık) ve merdiven korkulukları demir doğrama,Döşeme giriş holü seramik, merdiven basamak ve sahanlıkları,kat holleri mermer kaplama,duvarlar saten alçı üstü saten boya ile boyalıdır.Bina dış cephesi sıva üstü su bazlı boya ile boyalı dır.2017 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe ve Onaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Karkas Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmış olup,2017 yılı inşaat m2 birim fiyatı 838,00 TL/ m2 olup, Yıpranma oranı ise % 4(0-3 yaş arası)dir. Odunpazarı Belediyesinde mahfuz Genel İnşaat projesine göre;Bürüt alanı 100.00 m2 olup, Ruhsat Tarihi 09/03/2015 tarih, 0233 sayılıdır. Mesken;(2oda+Salon)+Antre+Mutfak+Banyo+Wc’den ibarettir.Daireye giriş kapısı ve iç kapılar Amerikan panel ve pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanı Laminat parke,Islak zeminlerin tabanı ise seramik ile kaplanmıştır. duvarlar saten alçı üstü saten boya ile boyalıdır. Mutfakta ise;Mermer tezgah alt+üstü ahşap esaslı dolap + eviye + batarya mevcut olup,tezgah ve dolap arası fayans kaplamadır. Banyo da; Duşakabin+Duş bataryası +klozet + dolaplı lavabo ve bataryası mevcuttur. Wc de; ; Klozet, lavabo ve bataryası mevcuttur.Banyo ve Wc’de ;zemin seramik,duvarlar tavana kadar fayans kaplamadır. Isınma, doğalgazlı kombi sistemdir. Kalorifer,panel radyatördür. Belediye + Oepsaş + Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Göztepe Mahallesi-Bayırlık Sokak.-No:17/6- Odunpazarı/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 414 m2 arsa üzerinde brüt 100,00m2 mesken
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu :Odunpazarı Belediyesinin 20/11/2017 tarih,E.23648 sayılı Cevabi yazısında; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık Nizam Üç(A-3) kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9924 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR