İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861888
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : GÖZTEPE MAH. / GÖZTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ
2018/243
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satılmasına karar verilen taşınmaz İstanbul İli , Kadıköy İlçesi tapuda 421 Ada, 110 Parsel, TUĞLACI BAŞI Mahallesi,mahallen Göztepe mahallesi 5 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı satılacaktır. Taşınmaz Kadıköy ilçesi, Göztepe Mahallesi, Tepegöz Sakağına cepheli ve bu sakaktan 37 kapı numarası alan yerde bulunan betonarme karkas sistemde yapılmış bodrum+ zemin+ onbir normal katlı Cemal Bey Apartmanının olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın konum alarak 490 m Güneyinde Bağdat Caddesi, 560 m Doğusunda Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi» 1310m kuzeyinde Fahrettin Kerim Gökay Caddesi gibi ana arter yollar» 390m Doğusunda Göztepe İlkokulu, 373m Batısında özgürlük parkı» 550m Güney Doğusunda Fenerbahçe Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Ana taşınmaza ait onaylı projesi incelenmiş buna göre binaya 04.12.1998 tarihinde 998/13-10 sayılı ruhsatın verildiği buna göre bodrum katında müştemilat alanlarının, zemin katında girişin ve her katta birer dairenin olduğu tespit edilmiştir.Bina vasat malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olup su elektrik, doğalgaz ve asansör tesisatları bulunmaktadır. Binanın ısınması doğalgaz kombi île sağlanmaktadır, Bodrum katında kapalı otoparkı ve kapıcı dairesi bulunmaktadır. Ulaşımı kolay olup, minibüs, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının geçtiği güzergâhlara yakın bir durumdadır. Söz konusu dairenin yerinde incelenmesinde, dairenin girişte bir hol, hole açılan balkonlu salon, balkonlu mutfak ile bir koridorla biri ebeveyn banyolu ve balkonlu dört yatak odası tuvalet ve banyo mahalleri şeklinde dizayn edilmiştir. Yer döşemeleri hol, mutfak ve ıslak zeminlerde seramik kaplama olup salon ve tüm odalarda lamine parke kaplıdır. Mutfakta tezgâh alt ve üst dolapları mevcut olup banyoda lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Dış kapı çelik kapıdır. İç bölme oda kapılan ahşap kaplıdır.Daire içi kullanılan malzeme vasatın Üzerinde olup bakımlı haldedir, Daire net 148 m2 yüzölçümlüdür.
Adresi : Göztepe mahallesi Tepegöz sokak Cemal Bey apartmanı no: 37 daire 5 Kadıköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 971 m2 ana taşınmaz
Arsa Payı : 174/1942
İmar Durumu : Kadıköy Belediye Başkanlığından 23.02.2018 tarih ve E: 12066 resmi internet sitesinden alınan İmar durumunu bildiren yazıda; Kadıköy İlçesi, Göztepe mahallesi 151 pafta 421 ada 110 parsel 11/05/2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, plan notu tadilatları ve lejandı değişikliğine göre yençok: 15 kat maxkaks: 2.07 maxtaks: 0,35 ayrık nizam konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu satış ilanı tapuda adı geçen ilgililere tebliğ imkansızlğı durumunda ilanen tebliğ yerine sayılacaktır.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR