NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861802
Şehir : Gaziantep / Nizip
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / NİZİP
: 105
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Nizip belediyesi eski hizmet binası mezat salonu - Nizip

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2018/182 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 1682 Ada, 1 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken 4.kat 8 nolu bağmsız bölm olup Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzeride 6 katlı bina mevcut olup her katta 2 bağımsız bölüm mevcuttur. Mesken 4-k yaşlarında olup betonarme karkas inşaa edilmiş dış cephesi sıvalı ve cephe boyası ile boyalı , asansörlü , doğalgaz kombili bireysel kat kaloriferi mevcuttur. Mesken 105 m2 olup misafir , oturma, 2 adet yatakk odası mutfak, banyo lava wcve 2 balkon mevcuttur. Oda tabanları laminant parke diğer tabanlar seramik döşelidir. Mutfak tezgahı suni granit olup tezgah alt ve üst dolapları mevcut kapılar ahşap doğrama, pencere ve balkon kapıları plastik pvc doğramadır.
Adresi : Mimarsinan Mahallesi Damla Sokak No 30/9 Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 561,75 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : , İnşaat tarzı ikiz nizam 5 katlı konut yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Başkaca hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Nizip belediyesi eski hizmet binası mezat salonu - Nizip
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR