KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861778
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/246 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:15
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2017/246 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 166 Ada, 9 Parsel, Yarımca(Şuyulandırma) Mahalle, Sazaklar Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm; Parsel üzerinde yaklaşık otuz yıl önce inşa edilen,kısmı bodrum kat,zemin kat ve dört normal katlı,Mimarlık hizmetlerine esas III.sınıf A grubu yapılardan olan,betonarme kargir bir bina vardır.Binanın kat alanlarında birer adet mesken olarak iskan edilen toplam beş adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa konu zemin kat (1) nolu bağımsız bölüm tapu kayıtlarında dükkan olmasına karşılık mesken olarak iskan edilmektedir.Bağımsız bölüm yaklaşık 90 m2 yüzölçümlü olup iç mahalde giriş holü,üç oda,mutfak,banyo,tuvalet mahalleri vardır.Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen vasat altı malzemeler kullanılmıştır.Bağımsız bölümün,oda zemin döşemeleri halıyla,ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle kaplanmıştır.Bağımsız bölüm sobalı ısınma türündedir.Bina dıştan sıvalı ve boyalı durumda olup,çatı örtüsü vardır.Binaın doğalgaz bağlantısı vardır.Bakımsız durumdaki binadır.
Adresi : Atalar Mah.Ata Cad.No:86Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 79/695
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli imar planında blok yapı nizamında üç kat yükseklikte Taks:0,40+0,40 Kaks:1,20+0,40 ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR