KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861762
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : BAĞLIK MAH. / KARADENİZEREĞLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1442 ESAS
Muhammen Bedeli
:
163,186 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
KDZ.EREEĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU -KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/1442 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 68 Ada, 145 Parsel, BAĞLIK Mahalle, DOMBAY DERESİ Mevkii, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın ana niteliği arsa , arsa yüzölçümü 311,00 bağımsız bölüm niteliği meskendir. Satışa konu mesken 4.kattır. Arzdan bağımsız bölüm payına 28,27 m2 arsa düşmektedir. Arz üzerinde imar yolu kotu üstünde beş kat yapı bulunmaktadır.Bu bina Kdz.Ereğli Belediyesinden alınmış olunan 1978/56 ve 1979/180 tarih ve sayılı ruhsatları ile inşa edildiği görülmektedir. Binanın çatısı ve harici koruyucu kaplaması ile boyası yapılıdır. Apartmanın merdivenleri yerinde dökme mozaik kaplama ve merdiven korkuluğu yapılıdır. Apartman dış giriş kapısı demirden yapılıdır.Apartmanda asansör inşa edilmemiştir. Merdiven boşluğunda müşterek doğalgaz tesisatı yapılı ve dairelere bağlantısı yapılmıştır. Zeminde imar yolları açık olup ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden bedelsiz faydalanmaktadır. 3+1 sistemli,mutfak, banyo, hol, tuvalet ve balkolardan ibarettir. Daire ön ve arka cephede açık alana bakmaktadır. Taşınmaz çevresinde özel şahıslara ait binalar, okul, ibadet yeri, büyük-küçük alışveriş dükkanları ve banka şubesi bulunmaktadır. Daire iç kaba ve ince sıvası yapılıdır. Tavanlar kartonpiyerli-boyalı,salon,odalar, hol düşey duvarları saten boya ile boyalıdır. Salon ,odalar, hol taban kaplaması laminet kaplamadır. Islak alanlar taban ve düşey duvarlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı ve dolabı yapılı olup taban ve düşey duvarlar seramik ile kaplıdır. Daire iskan edilmektedir. Taşınmaz şehircilik yönünden gelişen ve gelişecek bir bölgededir. Şehir idari ve ticar i merkezine 1,3km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları taşınmazın önünden geçmektedir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc plastik ve dahili oda kapıları ahşaptan yapılıdır. Daire 115 m2 alanlıdır.
Adresi : Bağlık Mahallesi, Hatip Sokak, No: 105 4.Kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 16/1760
İmar Durumu : Kdz.Ereğli Belediyesinin uygulamakta olduğu 02/07/2012 tarih onaylı 'Revize ve ilave ' imar planlarına göre arzın imarı (A-6) Ayrık nizam imar yo
lu kotu üstünde altı kat yapı yapılması mümkündür.
Kıymeti : 163.186,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KDZ.EREEĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU -KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR