TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861734
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : 1 NOLU BEŞİRLİ MAH. / BEŞİRLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8298 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/8298 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 1526 Ada, 7 Parsel, 1 NOLU BEŞİRLİ MAHALLESİ, 6. KAT 17 nolu bağımsız bölüm meskendir. Bağımsız bölümün bulunduğu bina, Kaloriferli , asansörlü olup , giriş katıyla birlikte 12 katlı çift daireli bir binadır. 3. sınıf B grubu yapılara girmektedir. Ana binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup çatısı da tamdır. 17 nolu bağımsız bölüm mesken ferdi doğalgaz kullanımına geçmiş olup 3 oda 1 salon, wc, banyo , 2 balkon olmak üzere yaklaşık 124 m2 alana sahiptir (09.06.2004 tarihli 4-7 sayılı yapı kullanma belgesinden ve projesinden tespitle). İmalat tarihinin (2004) yapı standartlarını taşıdığı,konu daire ana binanın batı köşesinde kuzey güney istikametinde yer almakta olup, zeminler; ıslak hacimler seramik, odalarda laminant parke, duvarlar; odalarda saten boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplı olup kartonpiyer uygulamaları mevcuttur. İç doğramalar ahşap kapı,dış doğramalar PVC, daire giriş kapısı çeliktir. Taşınmaz ilin son yıllarda hızla gelişen, lüks ve yeni yaşam alanlarının hızla arttığı ve özellikle yüksek gelir düzeyine sahip insanların tercih ettiği bir mevkide kalmaktadır. Eski sahil yaklaşık 300 m güneyinde ,Beşirli Bedri Rahmi Eyüpoğlu ilköğretimin okulunun kuzey alt kısmındadır.Bulunduğu muhit hızla gelişen ve şehrin rezerv konut ihtiyacını sağlayan, genellikle de site tarzı yaşam alanlarını içermektedir. Çevre yapılar genelde 8-10 katlı olup bölgenin manzara yönünden hakim yerleşim alanını oluşturmaktadır. Bulunduğu mevkii itibari ile şehir merkezine otobüs ve dolmuş ile bağlantısı vardır. Beşirli dolmuş durak merkezinin üst yakın kısmındadır.
Yüzölçümü : 1.162,50 ( ana parsel arsası)
Arsa Payı : 1/22
İmar Durumu : İskan sahasındadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : yönetim planı : yönetim planı:09/09/2014
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : - Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8298 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/08/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR