BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861630
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜLBAHÇE MAH. / BAHAR
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5809 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. İCRA DAİRESİ
2018/5809 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kaydı:Bursa İli,Osmangazi İlçesi,Gülbahçe Mahallesi,1334 ada 23 nolu parsel 167.44 m2 yüzölçümlü Dört Daireli Apartman nitelikli Zemin Kat 1 nolu bağımsız bölümlü 4/16 arsa paylı Mesken vasıflı taşınmazdır.
Taşınmazın Borçlu Ali ÖZCAN-Ramazan Oğlu adına kayıtlı olduğu, Gülbahçe Mahallesi,2.Bahçe Sokak ile 6.Gonca Sokak köşebaşında,2.Bahçe Sokak No:27 adresinde dış giriş kapısı demir doğrama,asansörsüz,arkasında avlusu olan,4 katlı binanın zemin katında 1 iç kapı nolu dairedir.Giriş kapısı çelik kapı,115.14 m2 brüt alanlı,100.00 m2 net alanlıdır.3 oda,1 salon,banyo,wc.den ibarettir.Oda ve Salon zeminleri marley,kapılar ahşap,pencereler demirdoğrama korkulukluklu pvc doğrama,mutfakta mermer set altı üstü dolaplar,yerler ve duvarlar seramik kaplıdır.Banyoda duş yeri,Hilton lavabo,yerler ve duvarlar
tavana kadar seramik kaplıdır.Wc +lavabo.klozetli,yerler ve duvarlar tavana kadar seramik kaplıdır.Isınma doğalgaz soba ile sağlanmaktadır. Çevresinde aynı tarzda yapılaşmalar bulunduğu,her türlü alt yapı hizmetlerinin (elektrik,su,doğalgaz,ulaşım vb.) olduğu,kamu kurum kuruluş okul,camii vb yerlere yakın konumdadır.
Adresi : Gülbahce Mah 2.Bahçe Sk İle 6.Gonca Sk Köşebaşında 2.Bahçe Sk No:27Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 4/16
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Bahar-Koğukçınar Uygulama İmar Planı kapsamında,bitişik nizam,büyük bir kısmı yolda,bir kısmıda E:1.20,Hmax:9.50 0lan 3 kat Konut Alanında kaldığı
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasinda
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
Satiş sonrası KDV oranında olabilecek herhangi bir değişiklikten aradaki farkdan dolayı ihale alıcısı sorumlu olup bunun ihaleye girecekler tarafından bilinmesi ihtar olunur.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5809 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR