ARABAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ARABAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861538
Şehir : Gaziantep / Araban
Semt-Mahalle : YENİ ALTINTAŞ MAH. / ARABAN
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
118,324 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
ARABAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ARABAN
İCRA DAİRESİ

2017/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Araban ilçesi, Yeni Altıntaş mahallesi, 358 ada, parsel 11 'de kayıtlı, 5.573,23 m2 arsada 16018/1235410 arsa paylı, A Blok 4. Kat 20 nolu niteliği mesken olan bağımsız bölümdür. Taşınmazın tamamı Borçlu Şirket adına kayıtlıdır.
Arsa bedeli: Mahallinde Yeni Altıntaş Mahallesinde, bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz sosyal donatılara sahip, ilçenin yeni modern yapılarının bulunduğu, taşınmazın ada şeklinde bir parsel üzerinde bulunduğu, batı ve güney tarafında 25 metre genişliğinde cadde cephe olduğu, kuzey ve doğu cephelerinde ise 6 ila 7 metrelik sokaklara cephe olduğu, yapılaşması hala devam eden bir mahallede bulunduğu, çevresinde park, okul ve ibadethane alanları bulunduğu görülmüştür.Taşınmazın olumlu yanları ana arterlere ve sosyal donatılara yakın olması, ulaşım sorununun olmaması gibi özellikleridir. Taşınmazın yer aldığı bölge alt yapısı tamamlanmış olup belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. Taşınmazın olumsuz yanı ise hisseli olmasıdır.
Yapı bedeli: Mahallinde yapılan incelemede, söz konusu yapının zemin katının kaba inşaatının tamamlanmış olduğu, dava konusu taşınmazın A blok 4. Kat 20 nolu bağımsız bölüm olduğu, mesken yapısının brüt alanının 160,18 m2 ve net alanının ise 115,00 m2 olduğu, mesken yapısının 3 oda 1 salon şeklinde yapılmış olduğu, dairenin giriş kapısının çelik kapı olduğu, mutfak taban kaplamışının seramik olduğu, duvarlarının su bazlı boyalı olduğu, mutfak sıva altı pis ve temiz su tesisatının çekilmiş olduğu lâkin sıva üstü sıhhi tesisatın ve mutfak dolabı, tezgahı imalatlarının yapılmamış olduğu, pencere doğramalarının pvc olduğu, tavanda kartonpiyer uygulaması yapılmış olduğu, sıva altı elektrik tesisatının çekilmiş olduğu, ancak sıva üstü elektrik tesisatının henüz yapılmamış olduğu, salonun taban kaplamasının yapılmamış olduğu, duvarlarının boyalı olduğu ancak duvarda lekeler bulunduğu, avizelerin takılı olmadığı, salon tabanının şap beton olduğu, kalorifer tesisatının sıva altı işlerinin yapılmış olduğu ancak sıva üstü radyatör, vana gibi kalorifer tesisatı montaj imalatının yapılmamış olduğu, odaların, wc - banyo bölümlerinin kör kasa, kapı kasası ve kapılarının takılmamış olduğu, antre ve hol bölümlerinin taban kaplamasının seramik olduğu, diğer oturma odası ve çocuk odasının da taban kaplamalarının henüz yapılmamış olduğu, antre, hol ve diğer odaların da su bazlı boyalı olduğu ancak buralarda da boyalarda leke bulunduğu, wc- lavabo hacimlerinin duvarlarının fayans olduğu, taban kaplamasının seramik olduğu, apartman yapısının dış bahçe çevre düzenlemesinin eksik olduğu, dış cephesinin sıva - boya imalatının tamamlanmış olduğu görülmüştür.
Adresi : Yeni Altıntaş Mahallesi ARABAN/GAZİANTEP
Yüzölçümü : Arsa 5.573,23 m2 -Bağımsız bölüm: brüt alanı 160,18 m2,net alanı 115,00 m2
Arsa Payı : 16018/1235410
İmar Durumu : Daire
Kıymeti : 118.324,51 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ARABAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

*** Tebliğ olmayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR