SAMSUN İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861380
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KILIÇDEDE MAH. / İSTASYON
: 84
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ARENA 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/97781 ESAS
Muhammen Bedeli
:
116,386 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 11:20
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2017/97781 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 1071 Ada, 6 Parsel, KILIÇDEDE Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri konusu taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olup Samsun İli, İlkadım İlçesi, Kılıçdede Mahallesi, 1071 Ada, 6 Parselde yer alan 3.Kat 11 Nolu Bağımsız Bölümdeki taşınmaz mesken vasfındadır. Mimari projesine göre net 84 m2 brüt 91,5 m2 kullanım alanına sahiptir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın dış cephesi boyalıdır. Ana binanın kapısı demir doğrama olup, merdivenlerde zeminler mermer, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazda mutfak, 3 adet yatak odası, banyo, wc, lavabo, antre ve balkon bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, doğalgaz bağlantısı yapılmış ve pencere doğramaları PVC dir. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın iki cephesinden yol geçmektedir. Çevresinde yapılanma tamamlanmıştır. Topografik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmaktadır. Taşınmaz Samsun Kadın doğum Hastanesi'ne 820 m, Samsun Anadolu Lisesine 420 m, Yıldıray Çınar Kültür Merkezine 240 m ve İlyasköy Türkiş Anaokulu'na 660 m mesafede bulunmaktadır.Satışa çıkarılan dairedeki borçlu hissesi tamdır. Taşınmazın yapı ruhsatı 1997 yılında alınmıştır.
Yüzölçümü : 2018,62 (Arsanın alanı)
Arsa Payı : 24/256
İmar Durumu : Kat sayısı 4, İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli imar planında (BL-4) Blok nizam katlı konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 116.386,86 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/97781 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR