ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861316
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ARAKLI
: 196
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/41 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
122,862 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
İcra Dairesi, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI İCRA DAİRESİ

2016/41 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Merkez Mahallesi, 658 ada, 39 parsel, C Blok, 22 nolu bağımsız bölümde kain taşınmaz tapuda dubleks mesken vasfında ise de, keşif günü yapılan incelemede çatı altı bölmesi olarak tabir edilen dubleks kısmının iç merdiveni iptal edilerek farklı bağımsız bölüm oluşturulduğu gözlemlenmiştir. Orta gelir gurubu insanların yaşamakta olduğu bir bölgede, şehir merkezine yakın, yapılaşmanın yoğun olduğu bölgede ve değeri yüksek olan yerde bulunmaktadır. Yapı asansörlü, merkezi ısıtmalı, 4A gurubu yapılardan olup, giriş kapısı çelik yeni imalat, hol ve mutfak seramik kaplama, ön ve arka cephede bulunan balkonlar ve diğer ıslak zeminler seramik kaplama, yatak odası ve salon lamine parke kaplama, iç mekanda su bazlı boya kullanılmış, Yapı 10/02/2015 tarihinde ve 16 sayılı yapı kullanım izin belgesi düzenlenerek kullanıma hazır hale getirilmiştir. Taşınmaza bu haliyle 245.725 TL değer biçilmiş olup, satışa arz edilen borçlunun hissesine düşen 1/2 'lik kısmının değeri 122.862,50 TL olarak taktir edilmişir.
Adresi : Merkez Mah. Millet Caddesi, No: 145/2 Araklı / TRABZON
Yüzölçümü : 196 m2
Arsa Payı : 50/3316
İmar Durumu : Belediye uygulama imar planı içerisinde 8 kat konut ve ticari yapılaşmaya
uygun
Kıymeti : 122.862,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İcra Dairesi, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR