MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861275
Şehir : Mersin / Akdeniz
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3534 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2017/3534 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 2306 Ada, 1 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu olan taşınmazın özellikleri :Taşınmaz ismet inönü bulvarı ile 1.cadde kavşağının güneydoğu köşesinde 3 tarafı yol ile çevrili ,çevre düzenlemesi açık otoparkı ,peyzajı yapılmış parsel üzerinde ,3 sınıf B grubu yapılar sınıfında zemin kat dahil 11 katlı,Asansörlü olarak inşa edilmiş apartmanın 3.katında Batı ve kuzey cepheli mesken olarak kullanılan ortak alanlar dahil,Brüt 180 m2, net 160 m2 ,büyüklüğünde , 3 oda,salon,antre ,hol,mutfak ,banyo ,wc,balkonlarlardan ibaret apartman dairesidir.
Taşınmazın giriş kapısı panjurlu çelik panel hazır kapı, iç kapılan ahşap amerikan kapı pencereleri pvc doğrama, zemini İslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplama, duvarları alçılı saten boya, yer yer ışık bantlı, karton piyerli tavanları saten boyalıdır. Elektirik-Su-doğalgaz tesisatı, Mutfak tezgah ve dolapları, antresinde sabit dolap v£ vestiyeri mevcut ve kullanılır durumdadır. Muadili hazır sıva, giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş ve merdiven mahallinde zemiıjıi mermer (girişte) ve karomozaik kaplama, demir korkuluklu merdivenleri mermer pirinçli haz basamakla kaplı, kısmen seramik (girişte) kaplı duvarları ve tavanları plastik boyalıdı Yangın merdiveni ve yangın çıkış kapıları demir doğramadır. Taşınmazda ve bulunduğu binada Yapım yılı, kullanımı ve görünümü itibarı % 25 oranında yıpranma payı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu apartman ve civarı, İsmet İnönü Bulvarı ve 1. cadde üzerind ticari hareketlilik olan bölgede yer almakla birlikte, Sağlık ocağına, semt pazarına, ilk ve ort öğretim okullarına, parklara/dinlenme mekanlarına, AVM. lere Hipermarketlere, toplu taşı araçlarının geçtiği duraklara, yaya yürüyüş mesafesindedir. Taşınmazın Bulunduğu bölge genelde site seklinde zemin katlan işyeri/dOkkan, katları mesken olarak kullanılan yapılardan müteşekkil olup, tamamı Belediye hizmetlerinde yararlanmakta, İsmet İnönü Bulvardan ve 1. Caddeden geçen toplu taşım araçları ile ulaşı sağlanmaktadır.
Adresi : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 2306 Ada, 1 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 180 m2
Arsa Payı : 640/24000
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat konut alanıdır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3534 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR