ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861236
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : YEŞİLDİREK MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9839 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:45
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2017/9839 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Merkez Haliliye ilçesi, Sırrın mahallesinde kain olup parsel numarası 1548 olan, 2.776,00 m2 yüzölçümüne sahip, her blokta dokuz daire bulunan 5 bloklu kırkbeş daireli kargir bina ve arsası vasfındaki ana taşınmaz üzerindeki, 62/2776 arsa paylı ve daire vasfındaki C BLOK BODRUM KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (Taşınmazın maliki Mehmet BALYEMEZ'dir. Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Yeşildirek mahallesi, 415 sokak, Kat:Bodrum, No:16/1 adresinde yer alan taşınmaz ayrık nizam, 5 kat, konut imarlı olup belediye hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Satışa konu dairenin bulunduğu bina bodrum+zemin+3 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında 1 adet mesken, sığınak alanı ve bina girişi; zemin kat ve 1. Normal kat dahil olmak üzere diğer tüm katlarında 2'şer adet mesken bulunmakta olup bina toplam 9 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. Binanın iç kısmında asansörü bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mozaik kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Bina girişi doğu cephesinden yer almaktadır. Satışa konu 1 nolu bağımsız bölüm binanın bodrum katında, bina giriş cephe hattına göre sol cephede (güney-doğu-batı) konumludur. Taşınmaz antre-hol+2 oda+1 salon+1 mutfak+1 banyo+1 wc balkon hacimlerinden oluşmakta olup 85,00 m2 alanlıdır. Keşif günü dairenin kapalı olması nedeniyle incelemeler mimari projesi esas alınarak dışarıdan tamamlanmıştır.)
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9839 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR