KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861132
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/7375 Esas
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 13:35
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 13:35
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Konya Adalet Sarayı B BlokZemin KatZ-18/19 Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2014/7375 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gayrimenkulün Tapu Kaydı:Konya İli, Selçuklu İlçesi, Işık mahallesi, 179 cilt, 17727 sayfa, 20 K II ( 130 ) pafta, 2391 ada, 337 parselde kayıtlı 757,00 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış, bodrum katı, zemin katı, üç adet normal katı olan, toplam on iki adet daireye havi ana yapının zemin katında, 2 bağımsız bölüm nolu, 1/12 arsa paylı dairenin tamamı ipotek veren şahıs adına kayıtlıdır. Tapudan gelen yazıda 337 nolu parsel arsa olarak gösterilmiştir. Halbuki yerinde bodrum kat, zemin kat, üç adet normal katı olan on iki adet daireli ana yapının yapılmış olduğu görülmüştür. Ana yapıda kat irtifakı kurulmuş, bağımsız bölümler belirlenmiş, kat mülkiyetine geçilmemiştir.Gayrimenkulün Adresi: Mehmet Akif mahallesi, Şehit Ahmet caddesi ve Bedriye sokak, Şehit Ramazan Yozcu sokağa cepheli, Taş sitesi, no: 5/2, Selçuklu / Konya'dır.
Gayrimenkulün Özellikleri: Borç konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Mehmet Akif mahallesi, Şehit Ahmet caddesi ve Bedriye sokak, Şehit Ramazan Yozcu sokağa cepheli, no: 5 deki Taş sitesinin zemin katında bulunan, iç kapı numarası 2 olan yaklaşık kuzeydoğugüneydoğu cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 1/12 olmak üzere daireni hissesine düşen arsa miktarı 1/12 x 757,0 m2: 63,08 m2 dir.Daire; antre, salon, üç oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. İki adet balkon vardır. Brüt inşaat alanı 100 m2, net inşaat alanı ise 85,0 m2 civarındadır. Giriş kapısı çelik, diğer kapı doğramaları ahşap, yağlıboyalıdır. Pencerelerde yerinde dökme mozaik denizlik ile profil korkuluk vardır. Salon ve oda tabanlarına laminant, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. Bir balkon profil camekanla kapatılmıştır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Tezgah alnı üç sıra fayans kaplıdır. Banyo, tuvalet iç duvar yüzeyleri yarıya kadar fayans kaplıdır. Kapı eşiklerine mermer konulmuştur. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi sobalı olan dairede malikinin ikamet ettiği ifade edilmiştir.
Borç konusu taşınmazında üzerinde bulunduğu ana yapının bodrum katı, zemin katı, üç adet normal katı vardır. Zemin kat ve normal katlarda üçer daireden ana yapı üzerinde toplam on iki adet daire bulunmaktadır. Ana giriş kapısı profil doğramadır. Giriş tabanı yerinde dökme mozaiktir. Giriş yan duvarları etekler yerinde dökme mozaik lambridir. Merdiven basamakları yerinde dökme mozaik olup profil korkuluk vardır. Ana yapının dış duvar yüzeyleri harç sıvalı, akrilik boyalıdır. Bina çevresine tretuar betonu dökülmüştür.
Taşınmazın değeri: Borç konusu 20 K II ( 130 ) pafta, 2391 ada, 337 parselde kayıtlı 757 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmışana yapının zemin katında, 2 bağımsız bölüm nolu (2 iç kapı nolu) , 1/12 arsa paylı dairenin tamamının; kullanılan malzemeler, özellikleri, yıpranma payı, bulunduğu mevkii, konumu, niteliği ve niceliği, şehir merkezine uzaklığı, dosya içerisinde bulunan imar durumu, satışın ihale yoluyla olacak olması ve alım satım rayiçleri dikkate alınarak keşif tarihindeki bedelinin 135.000,00 ( Yüz Otuz Beş Bin Türk lirası ) TL muhammen bedel ile satışa çıkarılmıştır.
İmar Durumu : Parsel İmar Planında Mesken Sahasına İsabet Etmektedir.
Kıymeti : 135.000,00 TL.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Muhtelif Haciz Şerhleri Bulunmakta olup;Satışı İpotek Dosyasından Gerçekleştirilecektir.
1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 13:35 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 13:35 - 13:40 arası.
Satış Yeri :Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Konya Adalet Sarayı B BlokZemin KatZ-18/19 Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/7375 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR