TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861103
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10908 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, KÖPRÜBAŞI MEVKİİ, KOCA CENTER İŞ MERKEZİ, KAT:2, KÖPRÜBAŞI, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2017/10908 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ, Süleymanpaşa İlçe, 2372 Ada, 31 Parsel, YAVUZ Mahalle, 1.kat, (4) Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün içinde olduğu bina şerhin 100.Yıl Funda sokağa cephelidir. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Genellikle orta ve yüksek gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Ulaşımı kolaydır. Toprak mahsulleri ofisine ve akport iskelesine yakındır.Ana bina bodrum+5 katlıdır. Betonarme karkas olarak inşa edilmişdir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yaklaşık 25 yıllık binadır.Asansörlüdür. Doğalgaz ısıtma sistemi ile ısınmaktadır. Dış cephesine mantolama yapılmıştır. Bakımlı bir binadır. Binanın yıpranması %25 civarındadır.Bağımsız bölüm projesi temin edilerek incelendi, projeye göre daire yaklaşık olarak 100,00 m2 bürüt kullanım alanına s.ahip olup, 3 oda+salon+mutfak+banyo+antre+hol ve 3 balkon hacimlerinden ibarettir. Dış kapı çelik. Pencereler PVC dir. Salon ve odaların zemini ahşap parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Doğalgaz kombi ile ısınmaktadır. Duvarlar plastik badanalıdır. Mutfak ve banyosu yapılı olup, taşınmaz hali hazırda borçlu tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : 100.Yıl Mahallesi, Funda Sokak, Dış Kapı No:11, Aladağ Apt.Daire No:4, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 505,20 m2
Arsa Payı : 6/72
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulamaimar planında ayrık nizam, 5 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, KÖPRÜBAŞI MEVKİİ, KOCA CENTER İŞ MERKEZİ, KAT:2, KÖPRÜBAŞI, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10908 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR