AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861072
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / DEREBOYU
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19427 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA
İCRA DAİRESİ

2018/19427 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merkez İlçe, 486 Ada, 17 Parsel, İHSANİYE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz İhsaniye mah. Gonca Sok. No. 2/2/1 Merkez AMASYA adresindedir. Taşınmaz borçlu adına tam hisseli olup,taşınmaz etrafından Vali Hüseyin Poroy İÖO, İhsaniye camii, Amasya İl özel İdaresi , Akdağ çocuk parkı bulunmaktadır. Özel araçlar , toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattir. Taşınmazda Yapı kullanım izni bulunmamaktadır.Taşınmaz mimari projesinde ve yerinde bina girişinde göre sol tarafta yer almakta olup zemin katta konunmludur. Onaylı mimarı projesinde ve yerinde 3 oda salon antre hol banyo , lavabo,wc,mutfak ve 2 adet balkon alanlarıyla birlikte toplam brüt 90,00 m2 dir.kullanım alanına göre toplam net 80,5 m2 dir. Mutfak dolabı ahşap malzemeden tezgah üstü mermerit bulunmaktadır. Kombi , mutfak dolabı , su armatürleri, elktrik aksesuarları takilı, ve hali hazırda kullanılmaktadır. Pencereleri pvc doğramadır. iç kapıları ahşap doğramadır. Mesken girişi kapısı ahşap kapılıdır. Dava konusu taşınmaz halihazırda kullanılmaktadır. ...
Adresi : İhsaniye Mah. Gonca Sok. No. 2/2/1 Merkez / AMASYA
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Konut ve ticaret alanında kalmaktadır. İnşaatnizamı bitişiknizam altı(B-6)kattır. Taşınmaz Belediye sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazda YAPI KULLANIM İZNİ BULUNMAMAKTADIR.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : kat irtifakı tesisi 16.10.2000 tarih 4969 yevmiye no ile
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19427 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR