SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861052
Şehir : Hatay / Samandağ
: 173
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SAMANDAĞ 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/456 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,300 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
29.11.2018 15:10
Satış Yeri
:
ATATÜRK MAH. CUMHURİYET CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2016/456 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Hatay İli, Samandağ İlçesi, Alevışık Mah. Bustan Kışla Mevkii, 6915 parsel, 234,50 M² yüzölçümlü, Arsa ana taşınmaz niteliğindeki, 2.Kat. 5 Nolu Bağımsız bölüm, Mesken Bağımsız bölüm niteliğindeki, 10/44 arsa, 1/1 hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA: İşlem konusu taşınmaz yerleşim alanda yer aldığı, zeminde ulaşımı sağlayan yola çephesi mevcut, zemin ve 4 normal kattan oluştuğu, betonarme yapıda yer aldığı, inşaatın iç ve dış sıvası ve boyası yapılmış, kapı ve pencereleri takılmış, içinde oturulmuş vaziyettedir. Taşınmaz mesken olarak kullanıldığı ve belediyenin her türlü hizmetinden faydalanabilir durumda olduğu, bina yaklaşık 5-10 yıllıktır. Bu özellikleri ile Bayındır ve İskan Bakanlığının yapı yaklaşık birim maliyetleri listesine göre 3. sınıf (B) grubu özelliktedir. Taşınmaz 10/44 arsa paylı 2. kat 5 nolu bağımsız bölüm, mesken niteliğinde, daire olarak kullanılmakta olup, toplam 173,00 M² lik alana sahip olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içinde, kadastral parsel konumunda olup, bitişik dört kat (B-4) yapı nizamında, yoldan çekm mesfesi 1.5 M ve arka bahçe çekme mesafesi h/2 dir.
Kıymeti : 190.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 29/11/2018 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : ATATÜRK MAH. CUMHURİYET CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ / HATAY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/456 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR