ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860630
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SUNGURLU MAH. / ÇARŞAMBA
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 ESAS
Muhammen Bedeli
:
162,162 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/52 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 44 Ada, 3 Parsel, SUNGURLU Mahalle/Köy, Hamam Geçidi Mevkii, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde 7 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin yola tahsisli alanının tahsisi yapılmış ve tapuya işlenmiş ancak imar planına henüz işlenmediği bilgisi edinilmiştir. Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu bulunmamaktadır. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine de yakın mesafesindedir. İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batı yaka meydanına yürüme mesafesindedir. Ayrıca Çarşamba ilçesinde Yeşilırmak üzerinde yapımı devam eden yeni köprünün yakınındadır. Parsel tapu kaydında arsa niteliği taşımaktadır. Çarşamba Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, çöp hizmetleri vardır. Parsel Yeşilırmak'a cephelidir. Yanında ve çevresinde okul, yurt, market, bina mevcuttur. Yapının zemin katında işyerleri bulunmaktadır. 18 Nolu bağımsız bölüm yapının 4.katında bulunmaktadır ve 135 m2 alana sahiptir. 3 Oda 1 Salon 1 Mutfak Banyo ve WC'den oluşmaktadır.18 Nolu bağımsız bölümün bulunduğu yapının 30.09.1993 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.18 Nolu bağımsız bölümün 23.03.2001 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve desen kaplamadır. Dış cephe doğramaları PVC doğrama olup, balkon korkulukları demir doğramadır. Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapıdır. Yapı asansörsüzdür. Yapı doğalgaz ısıtmalıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca 04.05.2017 tarih ve 30056 sayılı resmi gazetede yayınlanan yapı yaklaşık birim fiyatından 3.Sınıf B Grubu Birim Fiyatı:838,00-TL/m2'dir. 2018 yılı için TÜFE oranında %11,92 artış yapılarak hesaplanacaktır. Yıpranma oranı %20, eksik imalat %10 takdir edilmiştir.
Adresi : Sungurlu Mah. Çarşamba Samsun
Yüzölçümü : 473,33 m2
Arsa Payı : 4/80
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 162.162,37 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR