KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860844
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : UZUNBEY MAH. / UZUNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5028 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,822 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ
2016/5028 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 3608 Parsel, Uzunbey Kumlaçiftliği Mahalle/Köy, Kavakçayırı Mevkii, U-2/1.Kat/4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Dumlupınar mah. Muradiye sok. no:10 adresinde Casaba Residence sitesinde yer almaktadır. Taşınmaz, U-2.Blok, 1.normal kat, 4 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümdür. Sitenin güney doğusunda, site girişine göre sağdan 2. blok olup, sağda kuzey güney ve batı yönüne cephelidir. alanı 125,00 m²dir. Mesken içerisinde antre, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo+wc, hol ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Zemin kaplamalar odalarda laminant parke, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvarlar saten boya, iç kapılar amerikan panel ve giriş kapısı çelik kapıdır. Tavanlarda kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Pencere doğramaları PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Isınmaz doğalgaz kombilidir. Dış cephesi strafor paneller ile mantolanmış ve akrilik boya ile boyanmıştır. Site içerisinde güvenlik ve kontrollü giriş, yüzme havuzu, sosyal tesis, restoran, cafe, futbol sahası ve gölet bulunmaktadır. Aydınlatma, peyzaj ve çevre düzenlemesi, site çevresi duvar ve tel çit yapılmıştır. aşınmaz Kartepe Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "konut alanı" kullanımında kalmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı eğimsiz oyup zemin parametreleri inşaat yapımına uygundur. 3608 parsel İmar Kanununun 18. Maddesi uygulaması sonucu oluşan imar parsel değil kadastro parselidir.Değerlendirme yapılırken 02/12/1982 gün ve 17886 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü giren yıpranma paylarına ilişkin oranları gösteren cetvele göre yıpranma payı düşülecektir.
Yüzölçümü : 47.033,62 m2
Arsa Payı : 2/256 KDV Oranı : %1
Kıymeti : 275.822,00 TL
Kaydındaki Şerhler : AT...KM ne Çevrilmiştir
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR