DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860804
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : KINIKLI MAH. / KINIKLI
Oda Sayısı : 2+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6055 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2017/6055 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Pamukkale İlçesi Kınıklı Mah. 1881 Ada, 19 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölümde kaytlı olup satışa konu taşınmaz 606 m2 alanlı, altı katlı betoranme bina vasıflı taşınmazda, 1. katta 1/10 arsa paylı 1 nolu B.B mesken olup, 170 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın içinde bulunduğu apartman Çamlık Bulvarına cephelidir. Satışa konu mesken bireysel doğalgazlı ve kombili radyatör ısıtmalıdır. Binada asansör mevcuttur. Bina merdivenleri mermer kaplamadır. Daire 2 oda salon, mutfak, wc, 2 balkon, 2 banyo bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda duşakabin vardır. Antre ve mutfak zeminleri seramik kaplıdır. Odaların zemini laminat parke kaplamadır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan alçı sıva ve asma tavandır. Mutfak dolapları MDF lam kaplamadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire içi kapıları MDF üzeri lake boyalıdır. Pencereleri plastik doğramadır.
Adresi : Kınıklı Mah. Çamlık Bulvarı Ada Apartmanı No:23 Kat:1/1Pamukkale / DENİZLİ
İmar Durumu : Dairenin bulunduğu taşınmaz konut alanında ayrık nizamlı, 5 kat müsadeli taks/kaks=-/2,40. Ön bahçe mesafesi 5m, komşu mesafesi =4m, Arka bahçe mesafesi =3,50m şeklindedir. Taşınmaz üzerinde mevcu bina vardır.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6055 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR