NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860742
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : YILDIZTEPE MAH. / NAZİLLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 11.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/456 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NAZİLLİ
2.İCRA DAİRESİ
2018/456 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Aydın İli, Nazilli İlçesi , Pınarbaşı Mah. 2083 Ada, 2 Parsel, Kurudere Mevkii , A Blok 2. Kat 6 Nolu bağımsız bölüm , Bağımsız Bölüm Daire 2. Katta, ruhsatlı projesine göre 3 oda-salon-mutfak-banyo-wc- 2 adet balkon ve holden ibaret ise de odanın biri salona dahil edilerek 2 odalı olarak düzenlenmiş, iskan ruhsatı henüz alınmamış ise de 97,00m2 lik alana sahip, dış cephe doğramaları pvc, iç kapılar panel, mutfak dolapları mdf-lam, tezgah granit, alnı fayans, giriş kapısı çelik, asansörlü, kat kalorifer alt yapısı yapılmış, banyo-wc-mutfak tabanı seramik, banyo-wc duvarları fayans, banyo duş kabinli, kartonpiyerli, alçı sıvalı, içi dışı sıvalı, boyalı, içinde ikamet edilmekte, bina 3-B yapı sınıfında, 2014 yılında inşaat ruhsatı alınmış, yeni ve bakımlıdır. Taşınmazın bahçe duvarları yapılmış, site içerisinde, sitede inşaat imalatlar devam etmektedir. Taşınmaz belediye ve imar plan sınırları içerisinde,belde merkezine mesafeli, etrafında yapılaşma mevcut, her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta, toplu ulaşım hattına yakın, belediye konutlarının kuzey tarafında, yeni ve tercih gören yapılaşma bölgesindedir. Taşınmaz Kurudere caddesine yaklaşık 450m, Menderes Anadolu Lisesine 760m, 4 sokakta yer alan Kemer Camisine 950m mesafededir. Taşınmazın imar durumu:
Taşınmaz önlerden 10m, yandan 3m bahçe bırakılarak TAKS 0,90, KAKS 0,90 3 katlı yapılaşmaya müsaittir. Ancak beldede ayrık nizam yapılaşmalarda KAKS 0,90 ı korumak koşulu ile 10 kata kadar yapı yapma hakkına sahiptir.
Adresi : Yıldıztepe Mah.1488 Sok No 21 A Bolk 2. Kat No 6 Nazilli / AYDIN
Yüzölçümü : 97,00 m2
Arsa Payı : 1/28
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 10, İnşaat tarzı Ayrık nizam.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/456 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur06.09.2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR