KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860716
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/980 Talimat
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUADALET SARAYI B BLOK Z 18 Z19 KARATAY /KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/980 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : KONYA İLİ SELÇUKLU İLÇESİ DUMHUPINAR MAHALLESİ 15487 ADA 1 PARSEL 1. KAT 5 BAĞMISIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR.Mevcut bina S.S.Karapınarlılar konut yapı sitesinde 775 sayılı kanun hükümlerine tabi taşınmaz olup, Sosyal Mesken statüsünde 8 katlı 3.blok aada 96 daire bulunan B blk 32 daireli yapı içinde Şeyh şamil sokak ve ESentepe sokak köşesinde şeyh şamil sokak çephesinden girilen taşınmaz giriş kapısı demir doğarama bina 1 asansör 32 daire bulunmaktdır. sokak cephesinden giriş güney tarafından bahçe girişi demir doğrama kapı ile verilmiştir. Bina çevre duvarı beton duvar olarak çekilmiş, üzeri tel ve çevre tanzimi kısmi yapılı durumda bulunmaktadır. Taşınmaz B blk 1. kat 5 bağımsıız güney batı cepheli daire durumdadır. Ana girişi demir doğrama, bina ısı yalıtımlı bina cephesi mantolama sıva üzeri boyalıdır. Bina ana giriş demir doğrama fergorje kapı, giriş tabanları ve bahçe düzenlemesi karo mozaikkaplama, merdiven basamakları mozaik kaplama, korkulukları demir doğarama merdiven evi duvar ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Kat holleri karo mozaik kaplamadır. Daire 5 kapı numaralı 5 bağımsız bölüm de taşınmaz net 100M2 olup, sitedeki dairelerin projeleri aynı ve simetrik 2 cepheli dire antre salon, mutfak, lavabo wc ve hol banyo ile 3 oda ve 2 balkondan oluşmaktadır. mutfak balkonu demir doğrama ile kapatılmıştır. Giriş kapısı çelik kapılı, dairenin girişte vestiyer, duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalı lavabosu düz banyoda düz lavabo, mutfakta altv e üst dolapları ile tezgah mermer, tezgah arası fayans kaplıdır. lavabo wc, banyo zeminleri seramik kaplama balkon tabanları karo mozaik kaplı, banyo lavabo wc duvarlarıyarım boy seramik kaplı, lavabo wc banyo tavanı sıva üzeri boyaladır. daire içi duvar ve tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdı kapılar vernikli ahşap kapıdır. Yer döşemesi odalar da laminant ıslak hacizmehr seramik ve balkonlar karo mozaik kaplı,pencereleri vernikli ahşah doğaramadır. dairede doğalgaz bulunuyor daire sıcak suyu doğalgaz şofben ortak kalorifer çelik petekli ısıtılmaktadır. bina 30 yıllık yapı oup kat mülkiyetine geçilmiştir
Adresi : Şeyh Şamil Mah. Şeyh Şamil Sokak Karapınarlılar Sitesi No: 8 1. Kat No. 5 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 14/96
İmar Durumu : Taşınmaz 8. KAT BLOK MESKEN SAHASINA İSABET ETMEKTEDİR. 19.04.1995 TARİH VE ss KARAPINARLILAR KONUT YAPI KOOP1986 TARİH VE15/45 SAYILI İNŞAAT RUHSATI BULUNMAKTadır.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUADALET SARAYI B BLOK Z 18 Z19 KARATAY /KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/980 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018
İcra Müdür Yardımcısı 57626

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR