DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860598
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : MEDYA MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3614 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 14:25
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2018/3614 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, 325 Ada, 7 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, Kat:6 No:17 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydına göre mesken nitelikli Diyabakır taşınmazın tam mülkiyetli, 2006 yılı inşalı B+Z+8 katlı asansörlü doğal gaz ısıtma sistemliIşık 2 sit. Güney ve Doğu cepheli, çelik kapı girişli ve sineklikli iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu, 130 m² net kullanım alanlı, yer zeminleri parke kaplamalı, ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarları plastik boyalı, tavanları kartonpiyer perde fonlu, banyo, mutfak ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granitalt ve üstahşap dolaplı, banyo duşakabinli, banyo ve wc tavanları aliminyum süzgeç asma tavan kaplamalı, pencereler pimapen, kapılar ahşap doğrama, vestiyer ve yüklüklü elektriği ve suyu müstakil olduğu 02/04/2018 Tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Medya Mah. 190.Sk. Işık -2 Sitesi No:2/17 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 2.674,17 m2
Arsa Payı : 45/1270
İmar Durumu :Var,Yola Mesafesi 10 m, Kat Adeti: B+Z+8, İnşaat tarzı Kayapınar Belediyesi sınırları dahilindeyürürlükteki 1/1000 ölçekli uyguluma imar planı kapsamında, parsel E= (Yapı Emsali)1,75 max TAKS ( Taban Alan Katsayısı)0,25 planlama şartlarında kaldığı.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Diğer :AT-Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir. 03/01/2008 Tarih 62 Yevmiye
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3614 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR