İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860535
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / YENİDOĞAN
: 132
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/34218 ESAS
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ
2017/34218
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 34 Ada, 14 Parsel, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, ÇİFTLİK Mevkii, KAT: 3 - 10 Nolu Bağımsız Bölüm ( Çatı arasında odaları olan daire) Parsel üzerinde yaklaşık dört yıl önce inşa edilmiş, mimarlık hizmetlerine esas, 3. sınıf B grubu yapılardan olan, iki bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çatı aralı, betonarme karkas ondört adet bağımsız bölümlü bir bina vardır. Binanın zemin kat alanı iki adet işyeri, normal kat alanlarında dörter adet mesken amaçlı kullanılan oniki adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bahse konu 3. kat (10) nolu çatı arasında odaları olan daire binanın kuzey doğu yönlerine cepheli, 3. katından giriş holü, salon, mutfak, oda banyo, tuvalet ve balkon mahalleri içten merdivenle bağlantılı çatı arasında ise giriş iki oda, banyo ve teras mahalleri bulunmakta olup, 132 m² net alanlıdır. Binanın ve bağımsız bölümün inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmış olup, bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik, oda zemin döşemeleri ise laminat parke malzemeyle kaplanmıştır. Müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. Binanın asansör tesisatı vardır. Belediyenin alt yapı hizmetlerinin bulunduğu ulaşım imkanı olan bölgedeki parseldir.
Adresi : Yenidoğan Mah. Ufuk Cad. No:83-85 Sancaktepe /İSTANBUL
Yüzölçümü : 594,07 m2
Arsa Payı : 19866/266780
İmar Durumu : 15/02/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama imar planında ayrık nizam TAKS:0,40, KAKS:0,90, 4 Kat konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/34218 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR