KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860513
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/396 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/396 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 879 Ada, 31 Parsel, Yarımca(Şuyulandırma) Mahalle/Köy, Tütünçiftlik Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm; Parsel üzerinde 27 yıllık olan,3 bloklu,bodrum + Zemin kat üzeri 3 normal katından ibaret toplam 5 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır, bloklar tamamen bitmiş vaziyette, sıvalı ve boyalı, çatısı yapılmış, tamamı iskan edilmektedir, bir Blokta 8 daire 3 blokta toplam 24 daire bulunmaktadır.Bloklar bodrum katında sığınak, kapıcı dairesi, kömürlükler, zemin ve diğer normal katlarında çift daire şeklinde inşaa edilmiştir.A blok parselin batı kısmında yer almaktadır, Satışa konu mesken A blokun doğu kısmında olup kuzey ve güney cepheleri açık, doğu ve batı cepheleri komşu daireye bitişik ve kör cephedir. Mesken yaklaşık 125m2 alana sahip 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, hol, banyo, antre, wc ve balkon mekanlarından müteşekkil betonarme konut olarak iskan edilmektedir, konutun salon, oda ve hol döşemeleri laminat parke, antre, mutfak, banyo, wc ve balkon döşemeleri kalebodurdur, duvarlar plastik boyalıdır, giriş kapısı çelik kapı, iç doğramalar ahşap, dış doğramaları PVC dir, konut doğalgaz kombili kaloriferli ısınma türündendir. Bina inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır, Bina bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3.sınıf B grubu Yapılar sınıfına girmektedir.
Adresi : Güney Mah.Fatih Sk.No:22 Meltem Apt.A Blok 3.Kat D:7Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 1/24
İmar Durumu : Konut alanında kalmakta olup Taks:0,40 Kaks:1,20 blok yapı nizamında ve 3 kat müsaadelidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/396 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR