BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860474
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ESENKENT MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

YURT 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1879 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
560,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 11:30
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2017/1879 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenkent Mahallesi, Enver Paşa Caddesi, Regnum Elitkent Sitesinde kain, 197 ada, 4 nolu parselde kayıtlı, 3. Blok binanın, A giriş, 5. katta, 55/35064 arsa payına tefrikli, (12) nolu Konut?'un tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 10 adet blok, çarşı bloğu ve sosyal tesis bulunmaktadır. Bu bloklar Regnum Elitkent Sitesi olarak anılmaktadır. Site güvenlik girişli olup içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness center, kapalı otopark, kafeterya, anaokulu, çarşı, spor tesisleri ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Sitenin 24 saat güvenliği mevcut olup, site açık alanları ve bina girişleri güvenlik kamerası ile izlenmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım rahat yapılmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Esenkent Sitesinin içinde yer almaktadır. Tem Bağlantı Yoluna 800 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Akasya, Sarmaşık ve Açelya Evleri ve benzer nitelikte siteler bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Blok; Bodrum+ Zemin ve 13 Normal olarak, betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 11 yıllıktır.
(12) Numaralı Konut :3. Bloğun A girişinde, 5. katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Ara konumlu olduğundan pencereleri doğu ve batı cephelerine bakmaktadır. Daire boş olup kullanılmamaktadır. Konut; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, hol, giriş holü ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcut olup ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama, iç kapılar panel, dış kapı çeliktir. Dairede jeotermik santral yakıtlı petekli merkezi kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.Konutun Brüt alanı : 142,00 m2, Net alanı 114,33 m2'dir.
Adresi : Esenkent Mahallesi, Enver Paşa Caddesi, Regnum Elitkent Sitesi, 3. Blok,
A Giriş, 5. Kat, D:12 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 35.064,56 m2
Arsa Payı : 55/35064
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Esenyurt 1. Etap Uygulama İmar Planında Emsal:2.50
yapılaşma şartı ile "Konut" alanında kaldığı ve Botaş boru hattından
ekilendiği belirtilmiştir.
Kıymeti : 560.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bedaş lehine kira şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1879 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR