GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860443
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ATATÜRK
: 245
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/584 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
503,886 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/584 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3085 Ada, 8 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy, Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi. Güvenevler mahallesi, Ada 3085, parsel 8'de kayıtlı 2.443,22 m2 alanlı arsa üzerinde, "9 ar katlı A ve B Blok Betonarme Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmazda, kat mülkiyetli, 85/2400 arsa paylı, A blok, 7.ve Çatı kat. 14 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın tamamı dosya borçlusuna aittir.Taşınmazın iki bloklu site içinde yer aldığı. 7 .ve çatı kattan oluşan dubleks meskenin yerinde ara bağlantısının kaldırıldığı ve iki ayrı mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. 7.katında bulunan 14 kapı numaralı meskenin 4 oda. salon, mutfak, banyo, Lv-wc. kiler, duş ve 2 balkon bölümlü, 8.katında bulunan 16 kapı numaralı meskenin 2 oda, salon, mutfak, banyo, Lv-vvc ve teras bölümlü olduğu görülmüştür. Asansörlü binada bulunan mesken toplam 285 m2 brüt, 245 m2 net alanlıdır. Taşınmaz kaliteli ve 1.sınıf malzeme ve işçiliğe sahiptir. Zeminleri salon ve odalarda 1.sınıf masif parke, ıslak hacimlerde seramik kaplı, duvarları sedef boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplıdır. Tavanları ıslak hacimler dışında kartonpiyer uygulamalıdır. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğrama olup dış kapısı çelik kapıdır. Söz konusu meskenin yaklaşık 10 yıllık binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %10 olarak dikkate alınacaktır. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Mahallinde Atatürk mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak 01092 nolu cadde ile 01136 nolu sokak arasında, 01132 nolu sokak kesişiminin kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumlu bilinen yerler; Satranç parkı ve Masan Celal Güzel i .O.Okuludur. Bölge ana arterlerinden 01092 nolu caddeye cepheli olduğundan ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.
Mahalli Adresi: Atatürk mahallesi 01136 nolu sokak Mir Sitesi A blok, Bina no:2
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 katlı konut yapı adasına denk gelmektedir.
Kıymeti : 503.886,55 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/584 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR