ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860247
Şehir : Adana / Çukurova
Semt-Mahalle : MAHFESIĞMAZ MAH. / MAHFESIĞMAZ
Oda Sayısı : 4+1
: 189
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5549 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
13. İCRA DAİRESİ

2018/5549 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana ili, Çukurova ilçesi, Karslılar Mahallesi, 6159 ada 12 parsel üzerindeki sitenin A blok 10. normal katında bulunan 19 bağımsız bölüm nolu meskendir. Bağımsız bölümün bulunduğu site, şehrin önemli ana arterlerinden olan Turgut Özal Bulvarıyla Kenan Evren Bulvarının kesiştiği kavşakta yer almakta olup, altı bloktan meydana gelmektedir. Sitenin açık ve kapalı otoparkı mevcuttur.
Ana bina betonarme karkas sistemle,bir bodrum kat, bir zemin kat, bir asma kat ve onbeş normal katlı yapılmıştır. Her normal katında iki daire bulunmakta olup, çift asansörlüdür.
Mevki itibariyle küçük ölçekli işyerleri ve apartman tipi konutların yoğun olduğu bir mıntıkada bulunmaktadır. Elektrik, yol, içme suyu ve kanalizasyon gibi alt yapı tesislerinden yararlanmaktadır.
İcra konusu bağımsız bölüm; 4 oda, 1 salon, mutfak, 3 balkon, banyo, duş, wc, antre ve holden meydana gelmektedir. Kat mülkiyetine esas mimari projesine göre brüt inşaat alanı 225,50 m² , net kapalı alanı da 189,00 m² dir. Balkonlardan biri balkon camıyla, biri de pvc ve cam kullanılarak kapatılmıştır. Salon ve odaların döşeme kaplamaları laminat parke, mutfak, balkon ve antrenin döşeme kaplamaları mermer, duvarlar plastik badana ve duvar kağıdı, iç kapılar yağlı boyalı ahşap kaplama,tavanlar kartonpiyerli ve plastik badana, ıslak hacimler seramik, pencere doğramaları pvc, mutfak dolapları laminat kaplama mdf, mutfak tezgahı üzeri doğal mermerdir. Taşınmazın ısıtılması merkezi kalorifer sistemiyle sağlanmaktadır. Söz konusu bağımsız bölüm kuzey, güney ve doğu cepheli konumdadır. Efektif yıpranma oranının % 20 olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Mahfesığmaz Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, Kemal Akdoğan Sitesi,A Blok,Kat: 10, Daire No:19 Çukurova / ADANA
Yüzölçümü : 9.352,00 m2
Arsa Payı : 20/2400
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz Çukurova Belediyesi imar planı dahilinde yer almaktadır. TAKS: 0.40 ,E: 2.40 , ayrık yapı nizamlı karma kullanım alanında kaldığı ilgili belediyeden şifai olarak öğrenilmiştir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5549 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR