ÇORLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ÇORLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860064
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
: 150
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/812 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
2. İCRA DAİRESİ
2016/812 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çorlu İlçe, 2046 Ada, 5 Parsel, NUSRATİYE MAH. Mahalle/Köy, C BLK. 2. KAT, 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ İli,Çorlu İlçesi, Nusratiye Mahallesi,2046 ada,5parselde kayıtlı,9.709,72 m² taşınmaz üzerinde bulunan bağımsız bölüm E=2,00, Hmax=serbest mt. konut alanında bulunmaktadır.Yapı ruhsattarihi 02.11.2007 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150,00 m²'den fazladır.Bağımsız bölüm,Terrace evleri olarak isimlendirilen proje kapsamında yapımı devam etmek olan site içerisinde C Blokta yer almaktadır.Bağımsız bölüm,Çorlu'nun rağbet gören,konut yoğunluğunun artış gösterdiği,yakınında Emlak Konutları,Ergene Vadisi konutları ve okulların bulunduğu,ulaşım,altyapı,elektrik,su ve temizlik hizmetlerinden yararlanan,çevre yoluna yakın bir konumda bulunmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu C Blok bodrum kat + zemin kat + 5 normal kat + çatı katından oluşmaktadır.Binanın ön ve arka cephesinin dış cephe boyaları tamamlanmış durumdadır.Binanın giriş kapısı olmayıp,blok içi merdiven ve sahanlıklarda zemin kaplaması yapılmıştır.Sitede uzun süre inşaat çalışmaları durmuş,bir süre yavaş bir hızda devam etmiştir.Ancak son bir yıl içerisinde inşaat çalışmaları hızlanmış,ortak alandaki inşaat çalışmaları bitme noktasına gelmiş,ortak alanda peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır.C Blokta merdiven raylarının yapılmış olduğu görülmüştür. Taşınmazın dış kapısı çelik,iç kapıları kaliteli ahşap prestir.Meskende antre ve hol,üç oda,salon,mutfak,banyo,tuvalet ve ebeveyn banyo bulunmaktadır.Mutfak,hol,antrenin zemin kaplamaları seramik olup diğer mahallerin zemini beton kaplıdır.Banyonun duvarları kara sıvalı diğer normal mahallerin duvar ve tavanları alçı sıvalıdır.Mesken ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.Sitede uzun süredir inşaat çalışmalarının devam etmesi ve halen sitede yaşamın başlamaması olumsuz faktörlerdir.Mesken brüt 213,00 m²?dir. Taşınmaz değerinin 330.000,00 TL( Üçyüz Otuz Bin Türk Lirası) olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Hürriyet Mahallesi, Kemaller Caddesi, Terrace EvleriÇorlu / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 9.709,72 m2
Arsa Payı : 97/9710
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planında Emsal:2.00 Hmax:Serbest konut alanındadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİ İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU ZEMİN KAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/812 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR