SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859950
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : HAYRİYE MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/165 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2018/165 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 2822 Ada, 10 Parsel, HAYRİYE Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın doğusunda 30 metre uzaklıkta Şeyh Lütfü Caddesi, kuzeyinde(arkasında) Cumhuriyet İlkokulu, kuzeybatısında 130 metre uzaklıkta Cerrah Baba Türbesi bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde, çevresinde 3-5 katlı binalar mevcuttur.Taşınmazın olduğu bina, zemin+2 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapılı, her katta iki daire bulunan, asansörsüz bir yapıdır. Merdiven basamak ve sahanlık mermerkaplamalıdır. Söz konusu daire 1.katta, merdivenden çıkışta sağda, güney-doğu cephelidir. Daire, 3 oda, 1 salon, antre, koridor, mutfak, banyo, tuvalet ve 1 adet balkondanoluşmaktadır. Dairede yerler seramik döşeme kaplamalı, duvarlar saten, tavan kartonpiyerli, plastik boyalı, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Daire, çelik dış kapılı, soba, vb. ısıtmalı olup,120.00 m2 alanlıdır.
Adresi : Hayriye Mahallesi, 44 Sokak, Baylan Group Binasında Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 20/120
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı dahilinde olup bitişik nizam 3 kat imarlıdır, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/165 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR