ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859840
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKBAYIR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5168 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ANA ADLİYE BİNASI DANIŞMA ARKASI ESKİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/5168 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Şanlıurfa merkez Karaköprü mahallesi 3291 ada 8 numaralı parselde kayıtlı 12/576 arsa paylı D blok, 7. kat, 16 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz imar planı dahilinde ayrık nizam 5 kat imarlı parsel olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz Şanlıurfa Karaköprü ilçesi Doğument (akbayır) mahalesi 1093. sok.Yakamoz sitesi dış kapı 18, D blok, 7.kat, 16 numaralı dairedir. Söz konusu taşınmaz yapılaşmanın devam ettiği bir bölgededir.Çevresinde 6-10 katlı binalar, boş arsalar, okul ve parklar bulunmaktadır. Söz konusu dairenin bulunduğu site Orman Müdürlüğüne 350 metre ve Yeşiloğlu bulvarına 950 metre mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site dört bloktan oluşmaktadır. Daire D blokta olup bina 2 bodrum+zemin+7 normal kattan oluşmaktadır.Binada doğal gaz tesisatı bağlanmıştır.Merdiven basamakları mermer ve sahanlık mermer kaplamalıdır.Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Merdiven ve sahanlık duvarları tavana kadar boyalıdır. Binada asansör vardır.Sitede otopark ve yeşil alan mevcuttur.Söz konusu dairede 4 oda 1 salon, 3 adet balkon, mutfak, WC, lavabo,banyo ve hol bulunmaktadır.Daire dış kapısı çelik kapıdır.Doğalgaz bağlantısı yapılmıştır.Pencereler PVC imalattan yapılmıştır.Yapılan ölçümler sonucunda dairenin brüt 190,00 m2 ve net 160,00 m2 olduğu tespit edilmiştir.Söz konusu taşınmazın değeri 280.000,00 TL dir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ANA ADLİYE BİNASI DANIŞMA ARKASI ESKİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR