GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859836
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ATAKENT MAH. / GAZİKENT
Oda Sayısı : 1+1
: 60
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/124149 Esas
Muhammen Bedeli
:
114,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/124149 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi,Atakent Mah., 2086 Ada, Parsel 1 de kayıtlı bulunan, parselin tamamı 10.348 m2 olan,kat irtifakına göre borçlunun parsel içinde C blokda 80/10500 arsa paylı zemin kattaki 3 nolu bağımsız bölüm olan meskenin ve eklentisi olan 3 nolu deponun borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir.
Özellikleri : Taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de, parsel üzerinde çok bloklu ve çok katlı yapılmış kargır apartman olduğu, borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi C Blokda Zemin kattaki 3 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde bir oda, misafir salonu ve müştemilatlarının olduğu belirtilmiştir. Daire batı-güney cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu boyalıdır, zemin tabanları Karo Plaka ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış cephe doğramaları İse PVC den imal edilmiştir, mutfak,lv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı 60 m2 dlr.Konu edilen bu taşınmaz soba ile ısıtılmaktadır, bu taşınmaz şehrin doğusunda bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, yakın çevresinde Küçük Sanayi Sitesi bulunmaktadır.
Adresi : Atakent Mahallesi 8019 Nolu Cadde No.36 Sevgi Apt. Zemin Kat Daire No.3 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : Parselin tamamı10.348 m2dir.
Arsa Payı : 80/10500
İmar Durumu :İmar planında ayrık nizam üç katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 114.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/124149 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR