TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859798
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
: 110
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA 07.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/15196 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
1.İcra Müdürlüğü Önü - Köprübaşı Mevkii Kocacenter İş Merkezi 2.Kat SÜLEYMANPAŞA / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2016/15196 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe Aydoğdu mahallesi 22 ada 58 parsel kat 2 bağımsız bölüm 2 de yer alan taşınmazın özellikleri
Taşınmaz Aydoğdu mahallesinde çarşı merkeze çok çok konumda yer almaktadır, Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle Valiliğe ,Okullara,,Ticari alanlara,Alış veriş merkezine ve pazara yakın konumda yer almaktadır tüm belediye hizmetlerinden yaralanmaktadır.Bina ana kapısı alüminyum doğramadır. Bina asansörlüdür. Bina merdivenleri mermer kaplamadır. Daire doğalgaz kombilidir Daire 3 Oda ,Salon .Banyo WC,Balkon ve holden oluşmaktadır .Oda kapıları Amerikan kapı ,yerler laminat parkedirıslak mahaller seramik kaplamadır.
Taşınmazın alanı 118,75 metrekare olup arsa payı 4/24 oranındadır taşınmazın yaklaşık alanı net 110,00 mmetrekaredir
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içerisinde kalmaktadır Bitişik nizam yapılaşma şartlarına tabidir Süleymanpaşa Belediyesinin 12.02/2018 Tarih ve 1525 sayılı yazısı ekindeki imar durumuna göre bitişik nizam 5 kat imarlıdır.
Adres :Tekirdağ / Süleymanpaşa Aydoğdu mahallesi Bahçe sokak No:1kat 2 bağımsız Bölüm 2
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler, ipotek ve 30/12/2016 Tarihli Aile konutu şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1.İcra Müdürlüğü Önü - Köprübaşı Mevkii Kocacenter İş Merkezi 2.Kat SÜLEYMANPAŞA / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15196 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR