TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859045
Şehir : Burdur / Tefenni
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,540 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
EFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEFENNİ
İCRA DAİRESİ
2018/4 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Burdur İl, Tefenni İlçe, 271 Ada, 14 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz zemin+4 katlı betonarme karkas yapının 3. katıdır. binanın üzeri kremit çatı örtüsü ile kaplı,giriş kapısı çelik,konut olarak kullanılmakta, 3+1 olarak yapılmış,giriş hol ve islak zeminlerin tamamı seramik,banyo,tuvalet ve mutfak duvarları fayans,mutfakta dolap ve evyesi var, mutfak tezgahı granittir,banyo tabanı ve duvarlar seramik,Banyoda duşa kabin var,dairenin iç doğramaları ahşap ve boyalı,dış doğramaları ise PVCdir, salon ve odaların tabanları laminant parke,iç duvarlar alçı sıvalı olup boyalı,tavan alçı vıva olup katonpiyer ile çevrili,dairenin giriş kapısı çelik olup holde port manto ve elbise dolabı vardır dairenin brüt alanı 124,15 m2 olup kaloriferli ve asansörlüdür. taşınmaz ilçe girişinde ana caddeye cepheli devlet hastanesine 150m mesafede cephesinde geniş bir park alanı olan kıymetli bir yer
Adresi : Zafer Mh.Tefenni / BURDUR
Yüzölçümü : 1.959,96 m2
Arsa Payı : 10/388
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5
Kıymeti : 120.540,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : taşınmaz dosyamızdan alacaklı lehine 200.000,00 TL bedel ile ipoteklidir.
1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR