ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00858974
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIZILARIK MAH. / YENİGÜN
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA KÖRFEZ 06.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2050 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
12.İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
12. İCRA DAİRESİ

2018/2050 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 7718 Ada, 19 Parsel, KIZILARIK Mahalle/Köy, B BLOK 4.KAT 21 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, taşınmazın bulunduğu site içerisindeki bina şehrin genelde konut yapıların yoğunlukta bulunduğu bölgelerinden olan Kızılarık Mahallesinde, 2821 Sokak üzerinde köşe parsel konumunda yer almaktadır.Bölgede yapılaşma yüksek oranda tamamlanmış,alt yapı hizmetlerinden yol,su,elk, kanal mevcut olup, bölgeye toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla rahatlıkla ulaşılmaktadır. Taşınmaza yakın sayılabilecek mesafede Okul,Park, Alışveriş merkezi, gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır.Taşınmazın güney yönünde yaklaşık 900m mesafede Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,taşınmazın kuzeydoğu yönünde yaklaşık 2,5 km mesafede Antalya Toptancı Hali bulunmakta olup, taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 3km mesafede yer almaktadır.Taşınmazınbulunduğu bina, açık otoparklı site içerisinde, taşınmazın bulunduğu B Blok betonarme karkas inşaat sisteminde projesine göreBodrum Kat + Zemin Kat + 4 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı olarak inşa edilmiştir. B Blok bina içerisinde toplamda 24 B.Bölüm bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu B Blok binanın dış cephesisıvalı, boyalı, kapısı alüminyum doğramalı içi cam, merdivenduvarları kısmen fayans kaplı, diğer kısımları plastik boyalı, merdivenler ve kat sahanlıklar mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyum doğramalı, asansörlü ve yaklaşık 5-6 yıllıkbinadır.TaşınmazbulunduğuB Blok, binanın 5. Katında (Tapuda: 4. Katta)kuzey, doğu ve güney cephelerine istikametli konumda, çelik dış kapılı olan taşınmazprojesine göre: 3 oda, salon, mutfak, antre-hol, banyo, wc-lavabo ve 2 balkon hacimlerinden müteşekkil olan taşınmazın, salon ve odalarda zeminleri laminant parke kaplı, ıslak hacimleri seramiktir.Oda ve salon duvarları saten boyalı,iç kapıları ahşap presli panelkapı, pencere doğramaları pvc doğramalı, vestiyerli, mutfak dolaplı olan taşınmaz projesine göre yaklaşık brüt 98 m2 alana sahip Mesken vasfında taşınmazdır.
Adresi : Muratpaşa, Kızılarık Mahallesi,2821 Sokak,Bina No:3/B,B Blok,
Yeni Bir Dünya Sitesi, 5.Kat (Tapuda: 4.Kat), Daire No:21 Antalya
Yüzölçümü : 2.484,00 m2
Arsa Payı : 63/2484
İmar Durumu :Taşınmazın üzerinde bulunduğu ana taşınmaz için Muratpaşa Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan şifahi (sözlü) bilgi doğrultusunda ve dosya içerisindeki imar çapında parsel, 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında, Ayrık nizam, Dört (4) Katlı, Kaks(Emsal):0,90 yapılaşma koşullarında Konut kullanımlı imarlı arsadır.Ana taşınmaz üzerinde 13.02.2012 tarih ve 63 Sayılı yapı ruhsatıyla kat irtifakıkurulmuştur.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17.Maddesinin 4.Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:30-10:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 10:30-10:35 arası
Satış Yeri : 12.İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2050 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR