MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00856791
Şehir : Mersin / Toroslar
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 03.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/64 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN2. İCRA DAİRESİ

2018/64 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPU KAYDI:Mersin ili Toroslar ilçesi Yalınayak mahallesi 5025 ada 13 parselde kayıtlı 772,92 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde kat irtifaklı 3.kat 7 bağımsız bölüm nolu 186/1781 Arsa paylı mesken cinsi taşınmaz daire.
TAŞINMAZIN ADRESİ: Yalınayak mahallesi 102209 sokak No 23 Yunus Apt. Kat 3 D 7 Toroslar MERSİN
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU: Toroslar Belediye Başkanlığı Yapı Kontrol Müdürlüğünün 31.01.2018 tarih 1777 sayılı yazılarına istinaden taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında B-5(bitişik nizam 5 kat) konut alanı olarak işaretlendiği ifade edilmiştir.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edildiği görülmüştür. Binanın bodrum katında kapalı otopark alanı, zemin katında 2 adet mesken, giriş, giriş holu ve diğer ortak alanlar mevcuttur. Binanın normal katlarında ikişerden 4 normal katta 8 adet mesken olup, binada toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğrama olup, binanın zemin katından ve binanın kuzey cephesindendir. Bina girişi, giriş sahanlığı, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Binanın giriş holünde duvarların yarı boylarının yüzeyi mermer olup, diğer alanlar sıvalı ve boyalıdır. Binanın merdiven korkulukları ve balkon korkulukları alüminyum doğramadır. Binanın dış yüzeyi sıvalı ve boyalıdır. Bina çatısı düz beton şeklindedir. Binada 1 asansör mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bölge Belediye ve devlet tarafından dar gelirli kişilere hitap eden sosyal konutlar bulunmaktadır. Çevreden birçok devam eden bina inşaatları mevcuttur.Mersin il merkezinin kuzey yönünden ve merkeze 6 km mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde hastaneler, sosyal alanlar, kültür merkezi ve spor komplekleri mevcuttur. Bölgede belediye alt yapı tesisleri tam olup, toplu taşım araçlarına erişim kolaydır. satışa konu daire kuzey-güney-doğu cephelidir. Taşınmazın onaylı mimari projesi üzerinde yapılan incelemede kıymet takdirine konu 7 nolu bağımsız bölümün yeri, konum ve alan olarakonaylı mimari projesi ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Mesken brüt 167,70 m2 ve net 149,54 m2 alanlıdır. Binanın giriş kapısına göre sol kol tarafında kalan ve binaya asansörle çıkışta sağ kol tarafında kalan meskendir. zeminde yapılan incelemede mesken, salon+3 oda+mutfak+antre+hol+banyo+ebeveyn duş alanı+lavabo+wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. meskenin giriş kapısı çelik pres kapı olup, iç kapıları amerikan panel kapıdır. Meskenin dış doğraması ve balkon kapıları PVC dir meskenin ıslak zeminleri seramik, diğer alanların zemini laminant parke kaplıdır. Banyo,WC alanlarının zeminleri seramik ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyo alanında duş alanı ve mobilyalı banyo dolabı mevcuttur. Koridor kısımda vestiyer dolapları mevcuttur. Mutfak alanında mermer mutfak tezgahı ve lake kapaklı MDF mutfak dolapları mevcuttur. Duvar ve tavanları sıvalı ve üzeri boyalıdır. Tavanda kartonpiyer mevcuttur. Mesken halen maliki tarafından kullanılmaktadır.
Kıymeti : 185.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR