BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855988
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : PINARTEPE MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 131
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2502 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
01.11.2018 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye Ek binası yanı Silivri (e-5 ) yolu üzeriAymerkez AVM karşsı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2015/2502
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 1520 Ada, 15 Parsel, GÜRPINAR-YENİ Mahalle/Köy, B blok 1. kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz;İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:173, Emek Sitesinde kain, 1520 ada 15 nolu parselde kayıtlı, B Blok binanın, 1. katta, 1/6 arsa payına tefrikli (2) nolu Meskenin tamamıdır. Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel üzerindeki bloklar Emek Sitesi olarak adlandırılmıştır. Site çevre duvarı mevcut olup, kapalı otopark ve kısmen bakımı peyzaj düzenine sahiptir. Taşınmaz konum olarak, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Atatürk Caddelerinin kesiştiği noktada, Mehmet Akif Ersoy Caddesine cepheli olarak yer almaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayoluna 2,8 km, sahile 600 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Yeni Moda Evleri, Gürpınar 80. Yıl Sitesi, Hz. Osman Camii, sağlık ocağı ve konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+2 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 28 yıllık olup dış cephesi düz sıva üzeri boyalıdır. (2) Numaralı Mesken:B Blok binanın, 1. katında ve güney cephesinde yer almaktadır. Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Dairenin çok iyi deniz manzarası bulunmaktadır. Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, kiler, hol, balkon ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ; Daire yer döşemesi balıksırtı ahşap parke, duvarlar plastik boyalı, tavan kenarları kartonpiyerlidir.Mutfak dolapları ahşap, tezgahı mermerdir. Pencereler ön kısımda PVC doğrama olup diğerleri tek camlı ahşap doğramadır. Bazı pencerelerde panjur mevcuttur.İç kapılar ve dış kapı ahşaptır. Dairede ısıtma amaçlı olarak kombi sistem döküm petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkonda barbekü, salonda şömine mevcuttur. Arka balkon alüminyum doğrama ile kapatılmıştır. Daire yapı yaşı ile orantılı, ortalama malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin mahallindeki Brüt alanı;171,00 m2 , Net kullanım alanı; 131,00 m2 dir. ( Daire mahallinde, projesine göre yanlardan takribi 16,50 m2 büyütülmüştür. )
Adresi : İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:173, Emek Sitesinde kain
Yüzölçümü : 1.121,39 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Taşınmaz, 02.02.2001 onay tarihli, 1/1000 ölçekli Pekmez Revizyon Uygulama İmar Planında Taks:0.20, h:2 kat yapılaşma şartı ile Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 01/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye Ek binası yanı Silivri (e-5 ) yolu üzeriAymerkez AVM karşsı Büyükçekmece - İstanbul -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2502 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR